Selçuk Bayraktar'dan "Ona eğitim verdiğimiz için utanıyorum" diyen profesöre tarihi ayar: Yaptığınız soykırımlardan utanın - Haberler
Haberi Paylaş

Selçuk Bayraktar'dan "Ona eğitim verdiğimiz için utanıyorum" diyen profesöre tarihi ayar: Yaptığınız soykırımlardan utanın

Haberler.com - Gözde Nur Bayar - Ekonomi
 - Güncelleme:

SİHA ve İHA'ların başarıları ile tüm dünyanın ilgisini çeken Selçuk Bayraktar, ABD'de eğitim aldığı okulda görevli olan bir profesörün skandal sözleri ile karşı karşıya kaldı. Prof. Max Tegmark, "Ona eğitim verdiğimiz için utanıyorum" sözleriyle tepki çekerken Bayraktar ise yanıtını sosyal medya hesabından verdi. Paylaşımda, "Utanmanız gereken yaptığınız soykırım ve katliamlardır. Biz topraklarımızı geri aldık. Bundan da ancak gurur duyarız!" ifadeleri yer aldı.

Savaşların kaderini değiştiren ve pek çok ülkenin almak için sıraya girdiği SİHA'lar ve bu başarıda büyük bir paya sahip olan Selçuk Bayraktar dünyanın gündeminden düşmüyor. Her zaman övgü dolu sözlerle ve başarılarıyla anılan Bayraktar, bu kez çirkin bir söylemle karşı karşıya kaldı.

Bayraktar'ın eğitim aldığı ve dünyanın en iyi üniversitelerinden olan Massachusetts Institute of Technology'de görev yapan fizik profesörü İsveç kökenli ABD'li Max Tegmark, Bayraktar için "Ona burada eğitim verdiğimiz için utanıyorum." ifadelerini kullandı.

Söz konusu skandal ifadelere ise Bayraktar'dan tarihi bir cevap geldi. Sosyal medya hesabından paylaşım yapan Selçuk Bayraktar, "MIT'de görevli ismini ilk defa duyduğum sözüm ona bir akademisyen, Karabağ Hrkt. döneminde bir mülakatta 'Selçuk Bayraktar'a eğitim verdiğimiz için utanıyoruz' demiş. Utanmanız gereken yaptığınız soykırım ve katliamlardır. Biz topraklarımızı geri aldık. Bundan da ancak gurur duyarız!" ifadelerini kullandı.

Selçuk Bayraktar'tan 'Ona eğitim verdiğimiz için utanıyorum' diyen profesöre sert yanıt

Selçuk Bayraktar, yüksek lisans eğitimini tamamladıktan sonra çalışmaları esnasında göstermiş olduğu üstün başarılardan dolayı MIT'de (Massachusetts Institute of Technology) burslu olarak yüksek lisans-doktora teklifi aldı. Bayraktar, MIT'deki eğitimi sürecinde İnsansız Helikopter Sistemlerine agresif manevra yapma kabiliyeti kazandıracak otomatik uçuş kontrol algoritmaları alanında çalışmalar yürüttü.

2006'da MIT Havacılık ve Uzay Mühendisliği bölümünden ikinci yüksek lisans diplomasını aldı. MIT sonrası Georgia Institute of Technology'de (Georgia Tech) devam ettiği doktora çalışmalarını 2003 yılında Baykar bünyesinde başlayan milli ve özgün insansız hava aracı teknolojileri geliştirme faaliyetlerini yürütmek için dondurarak 2007'de Türkiye'ye döndü. Selçuk Bayraktar, 2007 yılından bu yana Baykar bünyesinde teknoloji liderliği görevini yürütüyor.

Haberler.com / Gözde Nur Bayar - Ekonomi

Selçuk Bayraktar, SİHA, İHA, Ekonomi, Güncel, Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (27)

ismet şahin:

ne şaşırdınız mı nasılmış kullanılıp atılmak dostuz dediğiniz ülkeleri soydunuz aç bıraktınız sefil ettiniz ülke olarak bir mühendis nefesinizi kesti şimdi karalamamı yapıyorsunuz daha nice leri gelicek soluksuz izleyeceksiniz.

Vatandaş :

Allah seni ve bu vatana hizmet edenleri korusun.Ne kadar hain varsa yerlerinden etsin Amin Amin Amin

Erdogan Öztürk:

O, ABD'li prof bozuntusu keşke Sn. Bayraktar'dan gerçekten utanmayı öğrenseydi. Onun ki hazımsızlıktan başka bir şey değil. Utanma duygusu olan, dünyanın dört bucağında terör estirerek katliamlarla toprak işgali ve sömürü yaparmı? İHA lardan, SİHA lardan korktuğu belli ki, titremeye başlamışlar.

Tüm 27 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title