Haberler

Salkonder'den çiftçilere ürün yetiştirme ve hasat desteği

Salça, Dondurulmuş ve Konserve Gıda Sanayicileri Derneği (Salkonder) Başkanı Hakan Turan, gıda tedarik zinciri açısından büyük önem taşıyan, tarımsal ürün yetiştirme ve hasat işlemlerinin aksamadan, çiftçileri de en rahat ettirecek şekilde sürmesi için gerekli adımların atıldığını söyledi ve...

Salça, Dondurulmuş ve Konserve Gıda Sanayicileri Derneği (Salkonder) Başkanı Hakan Turan, gıda tedarik zinciri açısından büyük önem taşıyan, tarımsal ürün yetiştirme ve hasat işlemlerinin aksamadan, çiftçileri de en rahat ettirecek şekilde sürmesi için gerekli adımların atıldığını söyledi ve eledi:

"Çiftçilerimizin tarımsal girdisi olan fide, gübre ve sulama hortumları için bağlantılarımızı yaptık. Ege bölgesinde çiftçimize gübre dağıtımı tamamlandı, fide dağıtımının yüzde 75'i teslim edildi. Bakiye yüzde 25'lik fide teslimatları da devam ediyor. Mustafakemalpaşa ve Karacabey bölgesi için de gübre ve damla sulama malzemesi dağıtımları tamamlandı, fide yetiştirme için tohum ekimleri gerçekleştirildi, 25 Nisan gibi domates fide dikimiyle beraber fide tedariğine başlayacağız."

Salkonder üyesi şirketlerin fabrikalarında kışlık bakımların tamamlandığını vurgulayan Turan, "Fabrikalarımız üretim için hazır. Bu yıl hedefimiz 2.5 milyon ton domates rekoltesine ulaşmak ve bu rekolteyi mevsiminde işleyerek hem ihracat hem iç piyasa talebine karşılık vermektir" dedi.

Sanayiciler olarak ekimi yapılan hammadde olarak sanayi tipi domatesi üretimde kullanmayı garanti ettiklerini vurgulayan turan, "Her zaman olduğu gibi bu zor dönemde de çiftçi ve sanayici iş birliğine daha da önem vereceğimizin sözünü veriyoruz" diye ekledi.

Salkonder Üyeleri : Akfa, Assan Foods, Besan Tarım Ürünleri, Finefood, Manyas Tarım Ürünleri, Merko,,İstanbul Gıda, Penguen, Sarıbekir Ambalaj, May Tohum, Tamek, Tat, Tukaş, Tunçsan, United Genetics Tohumculuk, Yonca Gıda.


Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Ekonomi

Hakan Turan Ekonomi Haberler

Bakmadan Geçme

22 Şubat 2024 Konya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Konya'da elektrik ne zaman gelecek? 22 Şubat İstanbul elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Elektrikler ne zaman gelecek? İstanbul'da elektrik kesintisi! 22 Şubat Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 22 Şubat 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 22 Şubat Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 22 Şubat İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Bugün İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir'de elektrik kesintisi! 22 Şubat Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! 22 Şubat Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da elektrik kesintisi! Napoli Barcelona maç özeti ve golleri izle! (VİDEO) Napoli Barcelona maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti? Porto Arsenal maç özeti ve golleri izle! (VİDEO) Porto Arsenal maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti? Liverpool Luton Town maç özeti ve golleri izle! (VİDEO) Liverpool Luton Town maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti? Liverpool - Luton Town maçı kaç kaç, bitti mi? MAÇ SKORU! Liverpool - Luton Town maçı kaç kaç, canlı maç skoru! Porto Arsenal maçı kaç kaç, bitti mi? MAÇ SKORU! Porto Arsenal maçı kaç kaç, canlı maç skoru! CHP Saruhanlı'dan aday çıkardı mı, belediye başkan adayı kim oldu? Zeki Bilgin Saruhanlı'da aday mı? Mansur Yavaş'ın mal varlığı ne kadar 2024? İşte Mansur Yavaş'ın serveti!
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title