Haberler

Rusya ve Çin Arasındaki İşbirliği Küresel Ekonomide İstikrar Etkisi Yaratıyor

Abone Ol

Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Maria Zaharova, Rusya ile Çin arasındaki büyük ölçekli ve karşılıklı fayda sağlayan işbirliğinin küresel ekonomide önemli bir istikrar etkisi yarattığını söyledi.

Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Maria Zaharova, Rusya ile Çin arasındaki büyük ölçekli ve karşılıklı fayda sağlayan işbirliğinin küresel ekonomide önemli bir istikrar etkisi yarattığını söyledi.

Zaharova, Perşembe günü 26. St. Petersburg Uluslararası Ekonomi Forumu sırasında haftalık basın toplantısını gerçekleştirdi. Sözcü, "Mevcut koşullarda bazı ülkeler korumacı uygulamalara gidiyor, gayrimeşru yaptırımlara başvuruyor ve açıkça iktisadi bir savaşı körüklüyorken Moskova ve Beijing ekonomik faaliyetlerde dürüst, adil ve eşit koşulları destekliyor" ifadelerini kullandı.

Sözcü, "İkili ticareti ve tatbiki ilişkileri güçlendirerek ve küresel ekonominin sürdürülebilir kalkınmasına daha fazla katkı vererek bu ilkeleri ortaklaşa desteklemeye devam edeceğiz" diye ekledi.

Zaharova, Rusya ve Çin'in ticari ve ekonomik işbirliğini ilerletmede başarılı olmasının nedenlerinden birinin, her iki ülkenin de uluslararası hukuka saygı ve kimsenin içişlerine karışmama gibi ortak ilkelere tutunması olduğunu vurguladı.

Xinhua Haber Ajansı muhabirleri Moskova'dan bildiriyor. (XHTV)

Kaynak: Xinhua / Ekonomi

Çin Halk Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı Maria Zaharova Rusya Ekonomi Haberler

Bakmadan Geçme

Dün gece deprem oldu mu? 10 Aralık İzmir'de, İstanbul'da, Ankara'da deprem mi oldu? Gönül Dağı 118. bölüm fragmanı izle! Gönül Dağı yeni bölüm fragmanı yayınlandı mı? Gönül Dağı yeni bölüm fragmanı izle! Resmi Gazete Atama Kararları! Bugünün (10 Aralık) kararları neler? 2724 sayılı Resmi Gazete yeni düzenleme! Bursa'da Deprem mi oldu? Bursa'da nerede, kaç büyüklüğünde deprem oldu? PSG - Nantes maçı ne zaman? PSG - Nantes maçı hangi kanalda, saat kaçta? Açıköğretim sınavlarında kalem veriliyor mu 2023? Açıköğretim sınavlarında kalem, silgi, su, kalemtraş verilecek mi? AÖF sınavında kalem veriliyor mu? AÖF sınavında silgi, su, verilecek mi? Okulların kapanmasına kaç gün var SAYAÇ (9 Aralık) Okullar ne zaman, hangi tarihte kapanacak? Saffet Sancaklı istifa mı etti? MHP Kocaeli Milletvekili Saffet Sancaklı neden istifa etti, sebebi ne? Yılbaşında okullar tatil mi? Yılbaşında okullar resmi tatil mi, değil mi? Yunan adaları 7 günlük kapı vizesi ne kadar, kaç TL? Yunan adaları kapı vizesi ücreti belli oldu mu? Süper Lig maçları nereden izlenir? Trendyol Süper Lig maçları hangi platformda yayınlanıyor? Keçiören Belediyesi hangi parti? Keçiören Belediye başkanı hangi partiden seçildi? Keçiören Belediye başkanı kimdir? Pınar Karşıyaka - Galatasaray Basket maçı hangi kanalda, saat kaçta? Pınar Karşıyaka - Galatasaray Basket maçı ne zaman? Beşiktaş - Fenerbahçe maçı hangi kanalda, saat kaçta? Beşiktaş - Fenerbahçe maçı ne zaman?
1000
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title