Haberler

Malatya TSO üyelerine 20 milyon TL hibe

Abone Ol

Malatya Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) ile Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) arasında "Depremden Etkilenen Küçük İşletmelerin Desteklenmesi Hibe Programı" protokolü imzalandı.

Malatya Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) ile Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) arasında "Depremden Etkilenen Küçük İşletmelerin Desteklenmesi Hibe Programı" protokolü imzalandı. Protokol çerçevesinde, MTSO üyelerine toplam 20 milyon TL hibe desteği sunulacak.

Birleşmiş Milletler (BM) Kalkınma Programı UNDP'nin Türkiye Temsilcisi Louisa Vinton, beraberinde UNDP Bölge Koordinatörü Hamit Doğan ve UNDP Portföy Yöneticisi Mustafa Ali Yurdupak ile Malatya Ticaret ve Sanayi Odası'nı (MTSO) ziyaret etti.

Ziyarette UNDP ile MTSO arasında "Depremden Etkilenen Küçük İşletmelerin Desteklenmesi Hibe Programı" protokolü imzalandı. Protokol çerçevesinde, MTSO üyesi firmalara yaklaşık 20 milyon TL hibe desteği sunulacak. Depremden Etkilenen Küçük İşletmelerin Desteklenmesi Hibe Programına başvurular 31 Ağustos 2023 tarihine kadar devam edecek.

Birleşmiş Milletler (BM) Kalkınma Programı UNDP ile yapılan görüşmelerin olumlu sonuçlanmasının memnuniyet verici olduğunu söyleyen Malatya TSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Basri İlhan, "UNDP Türkiye Temsilci Yardımcısı Miodrag Dragisic, geçtiğimiz Haziran ayında heyetiyle odamızı ziyaret etmişti. O ziyarette kendilerine şehrimizin ve üyelerimizin depremden gördüğü zararı detaylı bir şekilde sunarak, hibe destekleri talebinde bulunmuştuk. Yönetim Kurulu Başkanımız Oğuzhan Ata Sadıkoğlu da bu konuyla ilgili başta BM Kalkınma Programı UNDP Türkiye Temsilcisi Louisa Vinton hanımefendiyle olmak üzere birçok yetkili ile önemli temaslarda bulundu, süreci takip etti. Girişimlerimizin olumlu sonuçlanması üyelerimiz adına bizleri memnun etmiştir. 10 bin üyemizin yaklaşık yüzde 80'i depremden zarar gördü. Üyelerimizin toparlanması sürecinde 20 milyon TL hibe desteği önemli bir can suyu olacaktır. Ben gerek bugünkü ziyaretiniz, gerekse hibe desteğiniz için şimdiden teşekkür ediyorum" dedi.

Hibe desteği hakkında bilgiler veren Birleşmiş Milletler (BM) Kalkınma Programı UNDP'nin Türkiye Temsilcisi Louisa Vinton, "6 Şubat depreminin ilk gününden bu güne UNDP olarak 11 ilimizin yanındayız. Depremden etkilenen küçük işletmelerin desteklenmesi için bir program başlatmayı planladık. Malatya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Oğuzhan Bey ve diğer yetkililer programın hibe şeklinde olması için bizlerle yoğun bir temas kurdu. Malatya'ya 700 bin dolar, yaklaşık 20 milyon TL bütçe ayırdık. Malatya TSO üyelerine başvurmaları halinde hibe şeklinde bu bütçeyi sunacağız. Yapılan başvuruları değerlendireceğiz. Kadınlara pozitif ayrımcılık yapacağız. 1-10 arası personel çalıştıran tüm işletmeler başvurabilirler. Bu programın devamında yine başka hibe desteleri sunmaya devam edeceğiz. Tekrar geçmiş olsun" diye konuştu. - MALATYA

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Ekonomi

Birleşmiş Milletler Türkiye Malatya Ekonomi Haberler

Bakmadan Geçme

SINIF ANNESİ UYGULAMASI KALDIRILDI MI? Okullarda 'Sınıf Annesi' yasaklandı mı, neden kaldırılıyor? MEB 'Sınıf Annesi' açıklaması nedir? Kuruluş Osman YENİ BÖLÜM (139. BÖLÜM) ne zaman, fragman yayınlandı mı? Kuruluş Osman yeni bölüm ne zaman başlıyor, bu akşam var mı? Şahane Hayatım YENİ BÖLÜM (6. BÖLÜM) ne zaman, fragman yayınlandı mı? Şahane Hayatım yeni bölüm ne zaman başlıyor, bu akşam var mı? Seçil Erzan'ın maaşı ne kadar, kaç TL? Seçil Erzan kaç para maaş alıyor? Benim Güzel Ailem 22. BÖLÜM ne zaman? Benim Güzel Ailem yeni bölüm (Final) ne zaman, fragman yayınlandı mı, yeni bölüm ne zaman başlıyor, bu akşam var Mandıracı Amca iflas mı etti? Mandıracı Amca kapandı mı, neden kapandı? THY, Avustralya uçuşları ne zaman başlayacak, direkt uçuş var mı? Margot Robbie, THY'nin reklam yüzü oldu mu? Beylerbeyi Sarayı hangi günler açık? Beylerbeyi Sarayı giriş ücreti! Beylerbeyi Sarayı ne zaman yapıldı? Dolmabahçe Sarayı hangi günler açık? Dolmabahçe Sarayı giriş ücreti ne kadar? Motorine indirim var mı? Motorine indirim gelecek mi, ne kadar gelecek? 6 Aralık güncel Motorin ve akaryakıt fiyatları! KABİNE TOPLANTISI'NDA ALINAN KARARLAR SON DAKİKA! Asgari ücret zammı belli oldu mu, ne kadar olacak? Topkapı Sarayı nerede, hangi günler açık? Topkapı Sarayı bölümleri neler? Benzine indirim var mı? Benzine indirim gelecek mi, ne kadar gelecek? 6 Aralık güncel benzin ve akaryakıt fiyatları! İstanbul Arkeoloji Müzesi nerede? Arkeoloji Müzesi giriş ücreti ne kadar? İbrahim Kaboğlu kimdir? Halk Tv konuğu İbrahim Kaboğlu kaç yaşında, nereli? İbrahim Kaboğlu biyografisi!
1000
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title