Gece ekmek, gündüz yağ kuyruğu! Dondurucu soğukta saatlerce sıra beklediler - Haberler
Haberi Paylaş

Gece ekmek, gündüz yağ kuyruğu! Dondurucu soğukta saatlerce sıra beklediler

Haberler.com - Ekonomi
 - Güncelleme:

Son dönemde hayat pahalılığının artması nedeniyle birçok kişi tasarruf için çeşitli yollar arıyor. Bunun son örneği Kırşehir'den geldi. Kentte yaşayan vatandaşlar, soğuk hava ve kar yağışına rağmen 1 liraya ekmek alabilmek için gece 23.00'a kadar Kırşehir Belediyesi fırını önünde, gündüz de 99 liraya 5 litrelik yağ alabilmek için TMO önünde kuyruğa girdi.

Maliyet girdilerindeki artış ile birlikte Kırşehir'de yüzde 50 zam yapılan 200 gram ekmeğin fiyatı2,25 liraya çıktı. Fiyat artışının ardından vatandaşlar Kırşehir Belediyesi Halk Ekmek büfelerine akın etmeye başladı.

SOĞUK HAVADA GECE YARISINA KADAR SIRA BEKLEDİLER

Vatandaşlar, 1 liraya satılan ekmekten alabilmek için kar yağışı altında ve dondurucu soğukta gece saat 23.00 civarında uzun kuyruklar oluşturdu. Tam kapasite çalışan Kırşehir Belediyesi fırınında günlük 12 bin ekmek üretildiği ve bunun 4 bininin doğrudan ihtiyaç sahibi ailelere dağıtıldığı belirtildi.

Gece ekmek, gündüz yağ kuyruğu! Dondurucu soğukta saatlerce sıra beklediler

GÜNDÜZ UCUZ YAĞ KUYRUĞU

Sözcü'de yer alan habere göre, gece ucuz ekmek için kuyrukta saatlerce beklemek zorunda kalan vatandaşlar gündüz de Toprak Mahsulleri Ofisi tarafından 99 liraya sarılan 5 litrelik ayçiçek yağı için kurum önünde bekledi. Yaklaşık 5 bin adet ucuz yağ saatler içerisinde tükendi. 5 litrelik yağ marketlerde 109 ile 175 lira arasında satılıyor.

Haberler.com - Ekonomi

Kırşehir Ekonomi Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (9)

Suskun Demir:

Günden güne fakirleşen bir ülke haline geldik tabi zengin insanlar var yok diyemeyiz buna ama şu bir gerçek orta sınıf insan yok oldu artık alım gücü iyice düştü Allah sonumuz hayırlara vesile etsin hükümet afgan suriyeli ve diğer yabancı göç aldığından beri düzelmedi bu ülke bir an önce gönderilmesi gerekiyor ben bu konudan çok rahatsızım..

taner ipek:

O bu değil de kademeli elektrik faturasına geçmemiz süper oldu 300 400 gelen fatura şimdi 1280 TL geldi, eskisine oranla benden çıkan parayı görünce uzaya gideceğimize olan inancım daha da kuvvetlendi.

Ahtürkiyemah:

Abartma 450 geliyordu 900 geldi abartıyorsun felaket tellalı :)

Tüm 9 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title