Haberler

  Engelli Vatandaşların ÖTV Muafiyeti Üst Limiti Yeniden Düzenlendi

  Güncelleme:

  2024 yılında, engelli vatandaşların ÖTV muafiyetinden faydalanarak sıfır araç alımında geçerli olan üst limit yeniden düzenlendi. ÖTV muafiyeti, 1 Ocak 2024 tarihiyle birlikte yüzde 58.46 artışla 1 milyon 591 bin 255 TL'ye yükselecek. Bu güncelleme, engelli bireylerin sıfır araç alımlarını daha kolay ve erişilebilir hale getirecek.

  2024 yılı itibariyle, engelli vatandaşların ÖTV muafiyetinden faydalanarak sıfır araç alımında geçerli olan üst limit yeniden düzenlendi. 2023 yılında 1 milyon 4 bin 200 TL olarak uygulanan ÖTV muafiyeti, 1 Ocak 2024 tarihiyle birlikte yüzde 58.46 artışla 1 milyon 591 bin 255 TL'ye yükselecek.

  Herkes bekliyordu: Otomobil fiyatları artmış, ÖTV muafiyeti aynı kalmıştı!

  Pandemi süreci ve yaşanan çip krizi nedeniyle sıfır otomobil piyasasında araç fiyatları hızla yükselmiş, bu durumun en fazla etkilenen kesimlerden biri de ÖTV muafiyetli araç almak isteyen engelli vatandaşlar olmuştu.

  ÖTV muafiyet limiti, 2023 yılında 1 milyon 4 bin 200 TL olarak belirlenmişti. Ancak sıfır otomobil fiyatlarının bu seviyelerin çok üzerine çıkmasıyla, ÖTV muafiyetinden yararlanmak isteyen vatandaşlar araç bulma konusunda zorluk yaşamışlardı. 2024 yılı için belirlenen yeni üst limit olan 1 milyon 591 bin 255 TL, engelli vatandaşların ÖTV muafiyetinden yararlanarak sıfır araç alımını daha kolay hale getirecek.

  Vergiler olmasaydı akıllı telefonlar ne kadar olurdu?

  ÖTV'siz araç alımlarının 2024 yılı üst limitiyle birlikte, belirli araç modellerinin vergisiz fiyatları da güncellendi. Örneğin, Renault Clio equilibre 1.0 SCe 65 hp modelinin vergisiz net fiyatı 382.824 TL olarak belirlendi. Hyundai i20 1.4 MPI 100PS Jump Benzinli modelinin vergisiz fiyatı ise 425.925 TL olarak açıklandı. Volkswagen Polo 1.0 80 PS Manuel Impression modelinin vergisiz net fiyatı 427.222 TL oldu.

  Renault Megane Sedan Joy 1.3 TCe 140 hp modelinin vergisiz net fiyatı 477.731 TL olarak belirlenirken, Nissan Qashqai 1.3 DIG-T 158PS Düz Vites Tekna modelinin vergisiz fiyatı 687.268 TL olarak açıklandı. Peugeot 3008'in vergisiz net fiyatı 808.333 TL olarak belirlendi. Son olarak, Fiat Egea Cross Street 1.4 Fire 95 HP modelinin vergisiz net fiyatı 382.361 TL oldu.

  Bu güncellemelerle birlikte, engelli vatandaşlar 2024 yılında belirlenen yeni ÖTV muafiyetli belirli modelleri vergisiz olarak satın alabilecekler. Bu durum, engelli bireylerin sıfır araç alımlarını daha kolay ve erişilebilir hale getirecek.

  Kaynak: Shiftdelete / Ekonomi

  ÖTV Otomobil Ekonomi Haberler

  İsrail savaş uçakları Yemen'e saldırdı, Husilerden korkutan açıklama geldi: Savaş başladı

  İsrail savaş uçakları Yemen'e saldırdı, Husilerden korkutan açıklama geldi: Savaş başladı

  8 bin liraya balık satıyorlar! Yunanistan'a neden gidildiğini en iyi anlatan fotoğraf

  8 bin liraya balık satıyorlar! Yunanistan'a neden gidildiğini en iyi anlatan fotoğraf

  Eşinin üzerinde sigara kokusu alınca belini kırdı! Ölüm korkusuyla yaşayan kadın yardım bekliyor

  Eşinin üzerinde sigara kokusu alınca belini kırdı! Ölüm korkusuyla yaşayan kadın yardım bekliyor

  Bakmadan Geçme

  21-22 Temmuz Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 21-22 Temmuz 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 21-22 Temmuz Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 21-22 Temmuz İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? Ümraniye, Küçükçekmece, Beyoğlu elektrik kesintisi! 21-22 Temmuz Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 21-22 Temmuz İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir elektrik kesintisi! 21-22 Temmuz Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! 21-22 Temmuz Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! Büyükçekmece hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Büyükçekmece nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Masterchef Yudum kimdir, kaç yaşında? Yudum Kıvanç Kaya kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Alper kimdir, kaç yaşında? Alper Öztamur kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Enes Şahin kimdir, kaç yaşında? Enes Şahin kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Ayşe kimdir, kaç yaşında? Ayşe Ekiz kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Şirin kimdir, kaç yaşında? Şirin Sadegzade kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Umut kimdir, kaç yaşında? Umut Arkın Tuzcu kim, yaşı, aslen nereli, evli mi?
  İsrail, Yemen'in ardından bu kez komşusu Lübnan'ı vurdu

  İsrail, Yemen'in ardından bu kez komşusu Lübnan'ı vurdu

  500
  Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
  title