Haberler

Emekli ikramiyesinin 3 bin TL'ye yükseltilmesini öngören madde komisyondan geçti

Güncelleme:

Emekli bayram ikramiyesinin 3 bin liraya çıkarılmasına yönelik düzenlemenin de yer aldığı 8. Yargı Paketi, TBMM Adalet Komisyonunda kabul edildi.

KOMİSYONDAN GEÇTİ

Emeklilere verilecek bayram ikramiyesinin 3 bin TL'ye yükseltilmesini öngören madde Meclis Adalet Komisyonu'nda kabul edildi.

Emekli ikramiyesinin 3 bin TL'ye yükseltilmesini öngören madde komisyondan geçti

BAYRAM İKRAMİYESİ NE ZAMAN ÖDENECEK?

Ramazan Bayramı, 10 Nisan itibarıyla idrak edilecek. Emekliye bayram ikramiyeleri ise bayramdan önceki hafta olan 1-9 Nisan tarihleri arasında hesaplara geçecek. Diğer ikramiye ödemesi ise Kurban Bayramı öncesi 10-15 Haziran haftasında ödenecek.

Emekli ikramiyesinin 3 bin TL'ye yükseltilmesini öngören madde komisyondan geçti

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN MÜJDEYİ VERMİŞTİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Ordu mitinginde yaptığı konuşmada, emeklilerin bayram ikramiyesine yüzde 50'lik bir artış yapılarak 3 bin lira olacağını açıklamıştı.

Emekli ikramiyesinin 3 bin TL'ye yükseltilmesini öngören madde komisyondan geçtiCumhurbaşkanı Erdoğan'ın Ordu mitingi

SSK VE BAĞKUR EMEKLİLERİNİN MAAŞ ARTIŞ ORANI YÜZDE 42,6'YA YÜKSELMİŞTİ

Öte yandan SSK ve Bağ-Kur emeklisinin 2024'teki maaş zammı artış oranı yüzde 42,6'ya yükseltilmişti. Buna göre 2023'ün ikinci yarısında 7 bin 324 lira olan 4a en düşük emekli maaşı Ocak 2024'te 10 bin 444 liraya; 6 bin 558 liran olan 4b maaşı 9 bin 352 liraya; 5 bin 163 lira olan 4b tarım maaşı 7 bin 362 liraya ve 9 bin 497 lira olan en düşük memur emeklisi maaşı 13 bin 542 liraya yükselmişti.

Kaynak: Haberler.com / Ekonomi

Zam Finans Yaşam Ekonomi Güncel Haberler

Bakmadan Geçme

16 Nisan 2024 Resmi Gazete ATAMA KARARLARI! Bugünün kararları neler? 16 Nisan Resmi Gazete yayımlandı! 32266 sayılı Resmi Gazete atamalar listesi! Threads hesabı kapanırsa Instagram da kapanır mı, ne olur? Son Depremler! Bugün İstanbul'da deprem mi oldu? 16 Nisan AFAD ve Kandilli deprem listesi! 16 Nisan Ankara'da, İzmir'de deprem mi oldu? 16 Nisan 2024 Konya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Konya'da elektrik ne zaman gelecek? 16 Nisan İstanbul elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Elektrikler ne zaman gelecek? İstanbul'da elektrik kesintisi! 16 Nisan 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 16 Nisan Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 16 Nisan Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 16 Nisan İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Bugün İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir'de elektrik kesintisi! 16 Nisan Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! 16 Nisan Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da elektrik kesintisi! Süper Loto sonuçları açıklandı mı? 16 Nisan Süper Loto kazanan numaralar neler? Süper Loto sonuçlarına ne zaman, nereden bakılır? Kabine Toplantısı konuları neler? 15 Nisan Kabine Toplantısı gündeminde neler var? Threads tekrar ne zaman açılacak? Threads tekrar açılacak mı, tamamen mi kapatılıyor? 30 Kasım hangi burç? Kasım'ın 30'u hangi burçtur? 30 Kasım burç özellikleri, sembolü ve gezegeni nedir? 30 Kasım hangi burca ait?
500

Yorumlar (24)

iskender seyitoglu:

Kendilerine iade ediyorum sadaka olarak

126
13
yanıtYanıtla
Salih Kandıralı:

Takla ata ata alırsın.

yanıt23
yanıt88
Salih Kandıralı:

Emeklilerin şu sefil halini gördüm ya artık huzur içindeyim. Ben nasıl olsa 60 dan önce emekli olamayacağım. Oooh iyi oldu.

52
38
yanıtYanıtla
Muhittin Cem:

Emekliliği goremiyesin

yanıt44
yanıt15
Muhittin Cem:

Sefil herif sen o günleride goremeyeceksin.

yanıt30
yanıt9
sade vatandaş:

ne güzel bir haber artık sevinçten bu gece uyuyamam

58
6
yanıtYanıtla
Güray Dilli :

Heytt be , hem de komisyondan geçiyor. 3 bin lira bu. Dile kolay bunu verebilmek. Mart ayı içinde emekli maaş ve ikramiyelerine bir zamma daha komisyon yolu görünür artık..

51
6
yanıtYanıtla
mehmet:

hadi yine iyisiniz hadi nazlanmayın. oyunuzu kime vereceksiniz biliyonuz parayı veriyorlar bak. haaa.

yanıt4
yanıt3
Osman Kol:

Gerçek maaş hakkını verin emekliye ..eskiye göre %60 gitti emekli maaşının..

36
3
yanıtYanıtla
Salih Kandıralı:

Bayram ikramiyesi 2024 ten sonra zaten verilmeyecek, verilemeyecek.....Zaten haybeden verilen paraydı. Aklınızı başınıza alıp çaresine bakın.

24
13
yanıtYanıtla
Tüm 24 yorumu okumak için tıklayın Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title