Haberler

Edirne Belediye Meclisi'nden su fiyatına yüzde 30 indirim

Güncelleme:

Edirne Belediye Meclisi, su fiyatlarında yüzde 30 indirim yapma kararı aldı. Belediye Başkanı Recep Gürkan, vatandaşların ekonomik sıkıntılarını göz önünde bulundurarak su fiyatlarında indirim yapılmasını sağladıklarını belirtti. İndirim kararı oy birliğiyle kabul edildi.

Edirne Belediye Meclisi'nce su fiyatına yüzde 30 indirim yapıldı.

Belediye Başkanı Recep Gürkan, Atatürk Kültür Merkezi'ndeki belediye meclis salonunda düzenlenen olağanüstü toplantıda, mahalle ziyaretlerinde vatandaşların talep ve sorunlarını dinlediğini söyledi.

Vatandaşın ekonomik sıkıntı yaşadığını belirten Gürkan, "Vatandaşlarımızı kendi görev alanımızda olan su ücretleri konusunda biraz rahatlatmak istedik. 1 Aralık'ta geçerli olmak üzere su fiyatlarında yüzde 30 indirim yapmayla ilgili çalıştık." dedi.

Gürkan, 1 ile 3 metreküp arası su fiyatının 13 lira 61 kuruş yerine 9 lira 52 kuruş, 4 ile 12 metreküp arası su fiyatının 16 lira 86 kuruş yerine 11 lira 80 kuruş, 13 ile 20 metreküp arası su fiyatının 19 lira 36 kuruş yerine 13 lira 55 kuruş ve son kademe olan 21 metreküp ve üzeri su kullanımı metreküp başına 25 lira 93 kuruş yerine 18 lira 15 kuruş olarak belirleneceğini kaydetti.

Toplantıda söz alan Edirne Belediye Meclisi AK Parti Grubu Sözcüsü Mehmet Çapoğlu da su kesintileri ve su borusu patlağı konusunda vatandaşların şikayetleri olduğunu ifade etti. Her zaman vatandaşın yanında olduklarını dile getiren Çapoğlu, su fiyatındaki indirimi desteklediklerini aktardı.

Su fiyatındaki indirim maddesi oy birliğiyle kabul edildi.

Altyapı çalışmaları için İller Bankası'ndan 100 milyon lira kredi kullanılması ile ilgili Gürkan'ın yetkili kılınması maddesi de oy çokluğuyla kabul edildi.

Toplantının ardından Edirne Belediyesi Yaşam Merkezi'nde eğitim gören çocuklar meclisi ziyaret ederek, 20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü'nde düzenleyecekleri etkinliğe Gürkan ve belediye meclis üyelerini davet etti.

Kaynak: AA / Ekonomi

Recep Gürkan Edirne Ekonomi Haberler

Brezilya'dan ithal edilen 27 bin angus dev gemiyle Türkiye'ye getirildi

Brezilya'dan ithal edilen 27 bin angus dev gemiyle Türkiye'ye getirildi

Seçime de toplantıya da damga vurdular! Vekillerin emekli için istediği zam oranı AK Parti'yi karıştırdı

Seçime de toplantıya da damga vurdular! Vekillerin emekli için istediği zam oranı AK Parti'yi karıştırdı

Meclis'e gelmesi beklenen düzenleme Erbakan'ı küplere bindirdi: Biz sokak hayvanlarının uyutulmasına karşıyız

Meclis'e gelmesi beklenen düzenleme Erbakan'ı küplere bindirdi: Biz sokak hayvanlarının uyutulmasına karşıyız

Bakmadan Geçme

Final Four tek maç mı, rövanş var mı? #127936 Gaddar 19. Bölüm fragmanı yayınlandı mı? 24 Mayıs Gaddar yeni bölüm fragmanı izleme linki var mı? 24-25 Mayıs Akaryakıt Fiyatları: Benzine ve motorine indirim veya zam var mı? Kızılcık Şerbeti 65. Bölüm fragmanı yayınlandı mı? 24 Mayıs Kızılcık Şerbeti yeni bölüm fragmanı izleme linki var mı? Arka Sokaklar 677. Bölüm fragmanı yayınlandı mı? 24 Mayıs Arka Sokaklar yeni bölüm fragmanı izleme linki var mı? #128250 Kara Ağaç Destanı 14. Bölüm fragmanı yayınlandı mı? 24 Mayıs Kara Ağaç Destanı yeni bölüm fragmanı izleme linki var mı? #128250 Dünya'ya benzeyen yeni bir gezegen keşfedildi? Gliese 12 b özellikleri neler? Trakya'ya nükleer santral mi yapılacak? Nükleer santral nereye, ne zaman yapılacak? KOSKİ Konya su kesintisi: Konya'da sular ne zaman gelecek? 24-25 Mayıs 2024 Konya su kesintisi listesi! Kızılcık Şerbeti 64. bölüm canlı izle! Show TV Kızılcık Şerbeti yeni bölüm neler oldu? BUSKİ Bursa su kesintisi: Bursa'da sular ne zaman gelecek? 24-25 Mayıs 2024 Bursa su kesintisi listesi! Yeni Call of Duty oyununun ismi resmi olarak açıklandı! Call of Duty: Black Ops 6 tanıtım tarihi duyuruldu Vakıfbank çöktü mü? Vakıfbank mobil uygulaması neden açılmıyor? Yalı Çapkını CANLI İZLE! 24 Mayıs Yalı Çapkını 71. bölüm CANLI YAYIN! Yalı Çapkını FULL İZLE! İZSU İzmir su kesintisi: İzmir'de sular ne zaman gelecek? 23-24 Mayıs 2024 İzmir su kesintisi listesi!
Kola tutkunlarını yıkan haber! Litresi 35 liradan satılacak

Kola tutkunlarını yıkan haber! Litresi 35 liradan satılacak

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title