Haberler

Cübbeli Ahmet Hoca hayat pahalılığından yakındı: Sadece emekli maaşıyla geçinmek imkansız

Güncelleme:

Kamuoyunda "Cübbeli Ahmet Hoca" olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü, katıldığı bir televizyon canlı yayınında hayat pahalılığından yakındı. Ünlü, "Benim sadece faturalarım 40-50 bin TL. Bu hayat pahalılığında sadece emekli maaşı ile geçinilmez. İmkansız." ifadelerini kullandı.

Kamuoyunda "Cübbeli Ahmet Hoca" olarak tanınan Ahmet Mahmut Ünlü, katıldığı bir canlı yayında hayat pahalılığı konusunda sitem etti.

Ekol TV'de Çağlar Cilara'nın konuğu olan Cübbeli Ahmet Hoca, emekli maaşlarının düşüklüğü ve hayat pahalılığıyla ilgili dikkat çeken açıklamalara imza attı.

Cübbeli Ahmet Hoca hayat pahalılığından yakındı: Sadece emekli maaşıyla geçinmek imkansız

"SADECE EMEKLİ MAAŞIYLA GEÇİNMEK İMKANSIZ"

"Sadece emekli maaşıyla geçinemem. Mümkün değil." diyen Cübbeli Ahmet Hoca, "Benim faturalarımı toplasan 40-50 bin civarında. Ben, 'Ölüyoruz' diye bağırmıyorum ama şu an normal bir vatandaş 10 bin lirayla geçinemez. Başka geliri yoksa, başka çalışanı yoksa mümkün değil." ifadelerini kullandı.

"VATANINA GİRENLERDEN PARA ALINMASI DOĞRU DEĞİL"

Gurbetçilerden vatana destek vergisi ile ilgili söylentilere de değinen Cübbeli Ahmet Hoca, "Destek için bir duyuru yapılabilir. Ama vatanına girenlerden para alınması doğru değil. Avrupa'da da eski bolluk yok. Gerçekten kıt kanaat geçinip, birkaç senede parasını biriktirip de köyüne gelen insanlar da var. Ülkeye her girişte para verilmesi sıla-i rahime engel olur. Akrabasını göremez, ziyaret edemez." dedi.

Kaynak: Haberler.com / Ekonomi

Cübbeli Ahmet Hoca Ahmet Mahmut Ünlü 3.Sayfa Toplum Yaşam Ekonomi Haberler

İstanbul'daki Aydos Ormanı'nda yangın çıktı! Alevler yerleşim yerlerine doğru ilerliyor

İstanbul'daki Aydos Ormanı'nda yangın çıktı! Alevler yerleşim yerlerine doğru ilerliyor

Kontrolden çıkan TOGG 3 metre yüksekten düştü: 1'i ağır 5 yaralı

Kontrolden çıkan TOGG 3 metre yüksekten düştü: 1'i ağır 5 yaralı

Emeklilik sistemi değişiyor mu? Cumhurbaşkanı Erdoğan yeni yasama dönemini işaret etti

Emeklilik sistemi değişiyor mu? Cumhurbaşkanı Erdoğan yeni yasama dönemini işaret etti

Bakmadan Geçme

21-22 Temmuz Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 21-22 Temmuz 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 21-22 Temmuz Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 21-22 Temmuz İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? Ümraniye, Küçükçekmece, Beyoğlu elektrik kesintisi! 21-22 Temmuz Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 21-22 Temmuz İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir elektrik kesintisi! 21-22 Temmuz Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! 21-22 Temmuz Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! Büyükçekmece hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Büyükçekmece nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Masterchef Yudum kimdir, kaç yaşında? Yudum Kıvanç Kaya kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Alper kimdir, kaç yaşında? Alper Öztamur kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Enes Şahin kimdir, kaç yaşında? Enes Şahin kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Ayşe kimdir, kaç yaşında? Ayşe Ekiz kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Şirin kimdir, kaç yaşında? Şirin Sadegzade kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Umut kimdir, kaç yaşında? Umut Arkın Tuzcu kim, yaşı, aslen nereli, evli mi?
Bayılan simitçi 'Bir şeyi yok' sözüne kızdı! Çatıya çıkarak intihara kalkıştı

Bayılan simitçi "Bir şeyi yok" sözüne kızdı! Çatıya çıkarak intihara kalkıştı

500

Yorumlar (47)

Baba Yabgu:

Sunucu sorsana 50 bin fatura geliyorsa maaşı ne kadarmış ve nerden para geliyor

349
52
yanıtYanıtla
Adem:

Adamın milyon satan kitapları dükkanları tv si var.hey Allahım

yanıt110
yanıt149
Murat Can:

Malum kasetlerini unutma!

yanıt109
yanıt60
Baba Yabgu:

Adams sen ne zirveliyon blader kendisi yotube kitap toplam 120 bin kazaniyom dedi 50 bin fatura geliyorsa o zaman yalan söylüyor demek ki

yanıt38
yanıt17
Erkan Alakurt:

Adamın kendi işi ayrıyetten babası iş adamı

yanıt35
yanıt34
Kenan Tepretoğlu:

yanmaz kefen işi tutmadıysa cennetten arsa tapusu işine girelim hocam

135
46
yanıtYanıtla
Ömer Yüksek:

Hangi şirketlerinin faturaları bunlar. Birde onu açıklasa...

129
28
yanıtYanıtla
Bozkurtlar Ulusun:

Ne şirketi ve aslan, adam YouTube da 1 milyon takipçisi var

yanıt13
yanıt39
Doğuş:

Onun dilinde YouTube şeytan işi degilmiydi

yanıt3
yanıt4
Semih AKDOĞAN:

din ve siyasetten kazanılan paranın hesabı yok! üstelik hak yenerek! ama çıkıp bunun gibiler, hadisi şerifleri konuşurken, kimki devletin imakanlarını kullanıp bir hırka bile çalsan yatacak yeri yok, hadisi şerifini örnek vermezler!!!

120
17
yanıtYanıtla
Tüm 47 yorumu okumak için tıklayın Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title