Haberler

Çin'de Ulaştırma Sektörü Yüzde 100'den Fazla Büyüdü

Güncelleme:

Çin Ulaştırma Bakanlığı, ülkenin demiryolu, su yolu ve sivil havacılık yolcu trafiğinin 2023 yılının ilk üç çeyreğinde bir önceki yıla göre yüzde 100'den fazla arttığını açıkladı. Bakanlık Sözcüsü Sun Wenjian, ulaştırma sektöründeki sabit varlık yatırımlarının da büyüme kaydettiğini belirtti.

BEİJİNG, 27 Ekim (Xinhua) -- Çin Ulaştırma Bakanlığı, ülkenin demiryolu, su yolu ve sivil havacılık yolcu trafiğinin 2023 yılının ilk üç çeyreğinde bir önceki yıla göre yüzde 100'den fazla arttığını açıkladı.

Bakanlık Sözcüsü Sun Wenjian Perşembe günü düzenlediği basın toplantısında, ülkenin bölgeler arası yolcu trafiğinin Ocak-Eylül döneminde bir önceki yıla göre yüzde 31 artarak 45,66 milyara ulaştığını söyledi.

Sun, tüm ulaşım türleri arasında sivil havacılık yolculuklarının bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 126,7 oranında arttığını, bunu yüzde 120,9'luk su yolu ve yüzde 112,4'lük demiryolu yolculukları artışının izlediğini, karayolu yolculuklarının ise yüzde 26,8 oranında arttığını söyledi.

Sözcü, bu dönemde ticari kargo taşımacılığının geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 7,1 artışla 40,31 milyar tona, Çin limanlarındaki kargo hacminin ise yüzde 8,5 artışla 12,54 milyar tona ulaştığını sözlerine ekledi.

Sun'a göre, ulaştırma sektöründeki sabit varlık yatırımları ilk üç çeyrekte 2,88 trilyon yuana (yaklaşık 401,2 milyar ABD doları) ulaşarak bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 5,6'lık bir büyüme kaydetti.

Sun, ülkenin ulaştırma sektörünün ilk üç çeyrekte istikrarlı bir şekilde toparlanmaya devam ettiğini, sağlam ve güçlü bir ulaştırma hizmeti sağladığını ve ekonominin makul büyümesini desteklemek için bir güvence oluşturduğunu söyledi.

Kaynak: Xinhua / Ekonomi

ulaştırma bakanlığı Ekonomi Haberler

Adı yasak aşk, tehdit, uyuşturucu kullanımı ve rüşvete karışan hakim hakkında karar çıktı

Adı yasak aşk, tehdit, uyuşturucu kullanımı ve rüşvete karışan hakim hakkında karar çıktı

Sergen Yalçın, tüm dünyanın ayakta alkışladığı Arda Güler'e demediğini bırakmadı

Sergen Yalçın, tüm dünyanın ayakta alkışladığı Arda Güler'e demediğini bırakmadı

Duyunca şok olacaksınız! İşte Arda Güler'in yeni adresi

Duyunca şok olacaksınız! İşte Arda Güler'in yeni adresi

Bakmadan Geçme

20 Haziran Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 20 Haziran İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? İstanbul'da elektrik kesintisi! 20 Haziran 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 20 Haziran Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 20 Haziran Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! 20 Haziran Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 20 Haziran İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir'de elektrik kesintisi! 20 Haziran Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! 21 Haziran Cuma 2024 Günlük Burç Yorumları! AŞK, EVLİLİK, SAĞLIK, KARİYER burç yorumları! 21 Haziran burç yorumları nedir? İskoçya İsviçre maç özeti ve golleri izle! (VİDEO) İskoçya İsviçre maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti? İskoçya İsviçre maçı kaç kaç, bitti mi? MAÇ SONUCU! İskoçya İsviçre maçı ne oldu? İskoçya İsviçre maçı CANLI izle! (EURO 2024) İskoçya İsviçre EURO 2024 maçını hangi kanal veriyor, şifresiz nereden izlenir? Almanya Macaristan maç özeti ve golleri izle! (VİDEO) Almanya Macaristan maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti? Almanya Macaristan maçı kaç kaç, bitti mi? MAÇ SONUCU! Almanya Macaristan maçı ne oldu? 19-20 Haziran Akaryakıt Fiyatları: Benzine ve motorine indirim veya zam var mı?
Ayşe Ateş ölüm tehdidini duyurup içişleri ve adalet bakanlarına çağrı yaptı: Geleni görmüyor musunuz?

Ayşe Ateş ölüm tehdidini duyurup içişleri ve adalet bakanlarına çağrı yaptı: Geleni görmüyor musunuz?

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title