Haberler

Bursa'da hem çocukların hem de esnafın yüzünü güldüren bayram projesi

Güncelleme:

Bursa Büyükşehir Belediyesi, yetim ve öksüz çocuklara bayramlık almaları için sadece konfeksiyon ve ayakkabıcı esnafında geçerli olan Bayramlık Sosyal Destek çeki dağıtmaya başladı.

Ramazan boyunca ihtiyaç sahiplerine yardımlara devam eden Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş yönetimindeki belediye, bayram öncesi hem çocukların hem de esnafın yüzünü güldüren bir projeye imza attı.

YETİM VE ÖKSÜZ ÇOCUKLAR UNUTULMADI

Yetim ve öksüz çocuklara bayramlık almaları için Bayramlık Sosyal Destek çeki dağıtmaya başlayan Bursa Büyükşehir Belediyesi, bu çeklerin sadece konfeksiyon ve ayakkabıcı esnafında geçerli olmasını sağladı, böylece esnaf da memnun oldu.

BAŞKAN AKTAŞ: YÜZLERİ GÜLECEK İNŞALLAH

Bu projeyi Twitter hesabından duyuran Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, şunları söyledi:

"Şimdiye kadar pek çok alanda ilke imza attık. Bu imza projelerimizden biri de pandemi döneminde hayata geçirdiğimiz Kart16 Sosyal Destek Çeki hizmetimiz. 'Bakkal Amca' konsept projemiz kapsamında sadece bu yıl 100 bin adet sosyal destek çekini dağıtarak on binlerce aileye ve mahalle bakkalımıza 10 milyon TL'nin üzerinde katkı sağladık. Peki bu ne demek? Maddi yardımların yanında, vatandaşın da esnafın da yüzünün gülmesi, mahalle kültürünün yaşatılması demek. Özellikle geçtiğimiz yıl yetim ve öksüz kalan evlatlarımız, bayramlık alarak sevinsin, esnafımızın da yüzü gülsün diye. 15 bin çocuğumuza 150 liralık hediye çeki dağıtmıştık. Bu Ramazan'da da geleneği bozmadık. Hatta hediye çekinin tutarını artırdık. Bu yıl binlerce çocuğumuza 300 lira değerindeki hediye çeklerini dağıtarak konfeksiyon alanında hizmet veren esnafımıza milyonlarca lira tutarında destek sağlıyoruz. Dağıtımlarını bayramdan önce bitiriyoruz inşallah. Yavrularımız bayrama yeni kıyafetleriyle girecek. Onların da esnafımızın da yüzü gülecek inşallah. Herkese mutlu bayramlar diliyorum."

Bursa'da bayram öncesi hem çocukların hem esnafın yüzünü güldüren proje

Kaynak: Haberler.com / Ekonomi

Alinur Aktaş Haberler

LC Waikiki çalışanı arkasında ihbar gibi bir veda mektubu bırakarak intihar etti

LC Waikiki çalışanı arkasında ihbar gibi bir veda mektubu bırakarak intihar etti

Son seçim anketinde iktidar ile muhalefet arasında 1,7 puanlık fark

Son seçim anketinde iktidar ile muhalefet arasında 1,7 puanlık fark

KKTC'de konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan: Miçotakis'e 'Bize sataşma' dedim

KKTC'de konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan: Miçotakis'e 'Bize sataşma' dedim

Bakmadan Geçme

Moody's kredi notları anlamları! A1, A2 ve B1, B2 ne demek? Kredi notları ne anlama geliyor? 1 Ağustos hangi burç? Ağustos'un 1'inde doğanlar hangi burç oluyor? 1 Ağustos burcu! 20 Temmuz Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 20 Temmuz 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 20 Temmuz Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 20 Temmuz İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? Fatih, Zeytinburnu, Şişli elektrik kesintisi! 20 Temmuz Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 20 Temmuz İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir elektrik kesintisi! 20 Temmuz Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! 20 Temmuz Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! Türkiye İspanya maç özeti ve golleri izle! (VİDEO) Türkiye İspanya U19 maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti? Türkiye İspanya maçı kaç kaç, bitti mi? MAÇ SKORU! Türkiye İspanya U19 maçı kaç kaç, canlı maç skoru! Az önce deprem nerede oldu? SON DAKİKA! Deprem şiddeti ve büyüklüğü kaç, nerede oldu? 19 Temmuz son depremler AFAD ve Kandilli listesi Efsane Milan kadrosu! Efsane Milan kadrosunda kimler var, hangi yıl, neden efsane oldular? Marmara'da deprem mi oldu? Marmara'da son dakika deprem oldu! Deprem şiddeti ve büyüklüğü kaç, nerede oldu? Son depremler AFAD ve Kandilli listesi
Klima sorunu çözülmeyen tatilciden protesto! Yatağını otelin en serin yeri olan restorana taşıdı

Klima sorunu çözülmeyen tatilciden protesto! Yatağını otelin en serin yeri olan restorana taşıdı

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title