Haberler

Burdur'da Belediyenin İşlettiği Akaryakıt İstasyonunda Fahiş Fiyattan Yakıt Satıldığı İddiası

Abone Ol

İyi Parti Burdur Belediye Meclis Üyesi Yavuz Mehmet Kaya, Bucak Belediyesinin Belpaş Petrol isimli şirketinden 14 Ekim 2018 günü 0291 Numaralı fiş ile 41.02 TL.lik LPG gazını 3.39 TL.

İyi Parti Burdur Belediye Meclis Üyesi Yavuz Mehmet Kaya, Bucak Belediyesinin Belpaş Petrol isimli şirketinden 14 Ekim 2018 günü 0291 Numaralı fiş ile 41.02 TL.lik LPG gazını 3.39 TL. den aldığını, aynı gün Burdur Belediyesinin işlettiği Köprübaşındaki akaryakıt istasyonundan 0281 numaralı fiş ile aldığı LPG'nin ise kendisine litresi 3.99 TL'den satıldığını söyledi. "Hesap makinesi benim ekonomi profesörümdür" diyen Kaya, Tam yüzde 17,70 kazıklanmışsın. Sonra düşündüm neden bu şekilde diye? Hizmette de önemli bir fark göremedim" dedi.

"Vatandaş kazıklanıyor

"Burdur Belediyesi şirketlerinden otogaz alırsanız tam tamına yüzde 17.70 kazıklanıyorsunuz" diyerek köprü başındaki İstasyon önünde basın açıklaması yapan Yavuz Mehmet Kaya, "Genelde yoksul insanların, araç yakıt sistemlerini değiştirip, tüplü hale getirerek, ulaşımdan daha ucuza yararlanabilmenin yollarını var etikleri ortamda. Sizin yönetiminizdeki Belediye'ye ait akaryakıt istasyonlarında yüzde 17.70 fahiş fiyatla gaz satılmasını bir Belediye Meclis Üyesi olarak sorgulayıp, sorumluluk duygusu ile hareket ettiğimde istemeden şu sonuca vardım. Aralarında 45 km. mesafe bulunan 2 Belediyenin akaryakıt istasyonlarındaki yüzde 17.70 lik farkı kabul etmiyorum. İçinde bulunduğumuz ekonomik kriz ortamında emekliye sağlanan maaş artışı yüzde 5.5 dir. Ucuza gaz satılması kayyım eliyle oluyor ise Burdur Belediyesine de Kayyım atanmasını istemek en doğal hakkımızdır. Pahalı makam aracını, bütçe hazırlanır iken talep etseydiniz Belediye Meclisi ve yoksul Burdur Halkı hiç itiraz etmeden istediğiniz aracı alırdı. Halka daha pahalı yakıt satan bir anlayışı doğru bulmuyor, bunu Burdur Halkıyla paylaşıyorum" dedi. - BURDUR

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Ekonomi

Yavuz Mehmet Türk Lirası Akaryakıt Burdur Ekonomi Haberler

Bakmadan Geçme

Dilan Polat'ın yardımcısı Şule gözaltına mı alındı, suçu ne? Şule Özbek mi, Türk mü? Urfa dürüm tarifi! MasterChef Urfa dürüm nasıl yapılır? Adana dürüm tarifi! MasterChef Adana dürüm nasıl yapılır? Çöp şiş dürüm tarifi! MasterChef Çöp şiş dürüm nasıl yapılır? Tavuk şiş dürüm tarifi! MasterChef Tavuk şiş dürüm nasıl yapılır? 5 Aralık Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 5 Aralık İstanbul elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER İstanbul'da elektrikler ne zaman gelecek? 5 Aralık Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Süper Loto sonuçları açıklandı mı? 5 Aralık Süper Loto kazanan numaralar neler? Süper Loto sonuçlarına ne zaman, nereden bakılır? 5 Aralık Konya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Konya'da elektrik ne zaman gelecek? Son Depremler! Bugün İstanbul'da deprem mi oldu? 5 Aralık AFAD ve Kandilli deprem listesi! 5 Aralık Ankara'da, İzmir'de deprem mi oldu? 5 Aralık 2023 Resmi Gazete ATAMA KARARLARI! Bugünün kararları neler? 5 Aralık Resmi Gazete yayımlandı! 32266 sayılı Resmi Gazete atamalar listesi! 5 Aralık Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? 5 Aralık Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? 5 Aralık Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Adana'da elektrikler ne zaman gelecek?
1000
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title