BDDK'dan Türk lirası cinsinden kullanılan banka kredileri için talimat: Amacına aykırı kullanılmasına izin vermeyin - Haberler
Haberi Paylaş

BDDK'dan Türk lirası cinsinden kullanılan banka kredileri için talimat: Amacına aykırı kullanılmasına izin vermeyin

Haberler.com - Erdem Aksoy - Ekonomi
 - Güncelleme:

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu, gözetimi ve denetimi altındaki tüm kuruluşlara, bireysel ve tüzel müşterilere kullandırılan Türk lirası cinsinden kredilerin amacına aykırı işlemlere konu edilmemesine yönelik talimat verdi.

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu, bireysel veya tüzel müşterilere Türk lirası cinsinden kullandırılan kredilerin amacına aykırı işlemlere konu edilmemesine yönelik gerekli kontrollerin azami seviyede oluşturulması konusunda uyarıda bulundu.

BDDK'dan yapılan açıklamada, bireysel veya tüzel müşterilere Türk lirası cinsinden kullandırılan kredilerin amacına aykırı işlemlere konu edilmemesine yönelik gerekli kontrollerin azami seviyede oluşturulması hususunda Kurum'un gözetim ve denetimi altındaki kuruluşları talimatlandırdığı bildirildi.

Söz konusu talimatlar kapsamında gerekli inceleme ve değerlendirmelerin devam ettiği aktarılan açıklamada, tespit edilen aykırılıklar hakkında gerekli idari işlemlerin tesis edildiği ifade edildi.

BDDK'dan Türk lirası cinsinden kullanılan banka kredileri için talimat: Amacına aykırı kullanılmasına izin vermeyin

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu'ndan (BDDK) dün yapılan açıklamada da, sosyal medya platformlarında kurum logosu ve ismiyle oluşturulan sahte hesaplara itibar edilmemesi gerektiği bildirilmişti.

Kurumdan yapılan açıklamada şunlar kaydedilmişti;

"Kurumumuz hiçbir şekilde telefon, e-posta, internet sitesi veya başka ortamlarda kişisel bilgi talep etmemektedir. Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu'nun resmi sosyal medya hesapları, Twitter: https://twitter.com/BDDKResmi, Instagram: https://www.instagram.com/bddkresmi/, Linkedin: https://www.linkedin.com/company/bddkresmi/ adresleridir."

Kurumun Twitter adresinde de BDDK Başkanı Mehmet Ali Akben'in konuya ilişkin açıklamasına yer verilmişti. Akben açıklamasında, "Kurumsal iletişim kanalları üzerinden kamuoyunun doğru şekilde bilgilendirilmesi amacıyla açılan sosyal medya hesaplarımız dışında kurumumuz logosu ve ismiyle oluşturulan sahte sosyal medya hesaplarına itibar edilmemesi önem arz etmektedir" ifadelerini kullanmıştı.

Erdem Aksoy
Gündem Editörü Haberler.com - Ekonomi

Bankacılık Düzenleme Ve Denetleme Kurumu Türk Lirası Kredi Ekonomi Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (2)

Metin Yalcin:

Son 2 ayda alınan kredileri geri çağırın, seyredin feryadı figânı ..))

Dr.Kimbel:

Bu gün saat 15.00 de 1 milyon lira kredi aldım hemen dövize çevirdim yarın satarım

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title