Haberler

Bandırma Ticaret Borsası'nda Gönen Tarım Organize Sanayi Bölgesi bilgilendirme toplantısı yapıldı

Güncelleme:

Bandırma Ticaret Borsası'nda, Balıkesir'in Gönen ilçesinde kurulması planlanan tarıma dayalı organize sanayi bölgesi (OSB) konusunda bilgilendirme toplantısı yapıldı. Toplantıda, Gönen Tarım Organize Sanayi Bölgesi Kurucu Bölge Müdürü Mehmet Çelik, Bandırma Ticaret Borsası üyelerine bilgi verdi.

Bandırma Ticaret Borsası'nda, Balıkesir'in Gönen ilçesinde kurulması planlanan tarıma dayalı organize sanayi bölgesi (OSB) konusunda bilgilendirme toplantısı yapıldı.

Toplantıda, Gönen Tarım Organize Sanayi Bölgesi Kurucu Bölge Müdürü Mehmet Çelik, Bandırma Ticaret Borsası üyelerine bilgi verdi.

Toplantıda ilk konuşmayı yapan Bandırma Ticaret Borsası Başkanı Can Ata Tan, "Çok değerli ve önemli bir proje. Bu konuda üyelerimizi bilgilendirmek istedik. Bu organize sanayi bölgesine üreticilerimizden ne kadar çok katılım olursa o kadar güçlü olacağımıza inanıyorum." dedi.

Ardından konuşan Mehmet Çelik, söz konusu bölgenin, Balıkesir'e yaklaşık 100 kilometre uzaklıkta, Gönen Organize Deri Sanayi Bölgesi'nin üstünde, 8 milyon metre karelik bir alanda kurulmasının planlandığını, daha sonra bu alanın 18 milyon metre kareye çıkabileceğini belirtti.

Çelik, jeotermal enerjiden de yararlanılarak bölgede 11 ay tarımsal üretim yapılabileceğine işaret ederek, şunları söyledi:

"Bölgede sera ve sanayi parselleri bulunacak. Yaklaşık 10 milyar liralık bir yatırım olacak. 10 binin üzerinde istihdam yaratacak. Bölgede yatırım yapmak isteyenler için ön talep toplamaya başladık. Ön talepler için son başvuru tarihi 31 Ocak olarak belirlendi. Şu ana kadar 46 bin dekarlık bir başvuru aldık. Ön taleplerin sonuçlanmasından sonra müteşebbis heyet toplanacak. Bu heyet çeşitli kıstaslarla gerekli elemeleri yapacak ve yatırımcıları belirleyecek. Yatırımcıların belirlenip yer teslimi yapılmasının ardından kendilerine tesislerini kurmaları için 24 ay süre verilecek. Bölgede jeotermal enerjinin yanı sıra rüzgar enerji santralleri ve güneş enerji santralleri de kurulacak. Kurulacak bu bölgede tarımsal faaliyet yapılmasının avantajları hakkında da şunları söylemek gerekir. Tarımsal üretimde en büyük sıkıntı, geleceği planlayamamaktadır. Dünya artık tarımsal üretimde yeni bir Hollanda arıyor. Aranan bu bölge neden burası olmasın? Bu bölge neden dünya ve ülke pazarına hükmetmesin?"

Çelik, ardından katılanların sorularını da cevapladı. Mehmet Çelik, Gönen Tarım Organize Sanayi Bölgesi için ayrıntılı bilgi almak isteyenlerin, 0533 064 29 81 numaralı telefona başvurabileceklerini sözlerine ekledi.

Kaynak: AA / Ekonomi

Organize Sanayi Bölgesi Mehmet Çelik Balıkesir Gönen Gönen OSB Tarım Ekonomi Güncel Haberler

Moody's, Türkiye'nin kredi notunu 'B3'ten 'B1'e yükseltti

Moody's, Türkiye'nin kredi notunu "B3"ten "B1"e yükseltti

Marmara Denizi'nde 4,1 büyüklüğünde deprem meydana geldi

Marmara Denizi'nde 4,1 büyüklüğünde deprem meydana geldi

Peş peşe tetiğe bastı! Sokak köpeğinin saldırdığı vatandaşı polis memuru güçlükle kurtardı

Peş peşe tetiğe bastı! Sokak köpeğinin saldırdığı vatandaşı polis memuru güçlükle kurtardı

Bakmadan Geçme

1 Ağustos hangi burç? Ağustos'un 1'de doğanlar hangi burç oluyor? 1 Ağustos burcu! 20 Temmuz Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 20 Temmuz 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 20 Temmuz Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 20 Temmuz İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? Fatih, Zeytinburnu, Şişli elektrik kesintisi! 20 Temmuz Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 20 Temmuz İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir elektrik kesintisi! 20 Temmuz Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! 20 Temmuz Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! Türkiye İspanya maç özeti ve golleri izle! (VİDEO) Türkiye İspanya U19 maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti? Türkiye İspanya maçı kaç kaç, bitti mi? MAÇ SKORU! Türkiye İspanya U19 maçı kaç kaç, canlı maç skoru! Az önce deprem nerede oldu? SON DAKİKA! Deprem şiddeti ve büyüklüğü kaç, nerede oldu? 19 Temmuz son depremler AFAD ve Kandilli listesi Efsane Milan kadrosu! Efsane Milan kadrosunda kimler var, hangi yıl, neden efsane oldular? Marmara'da deprem mi oldu? Marmara'da son dakika deprem oldu! Deprem şiddeti ve büyüklüğü kaç, nerede oldu? Son depremler AFAD ve Kandilli listesi Sevgiliye uzun günaydın mesajı 2024! Erkek sevgiliye ve kız sevgiliye gönderilebilecek en güzel romantik günaydın mesajları!
Yazılım kaynaklı sorun nedeniyle ATM'ye giden vatandaşlar eli boş döndü

Yazılım kaynaklı sorun nedeniyle ATM'ye giden vatandaşlar eli boş döndü

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title