Haberler

Bakanlığı devreden Nebati, Mehmet Şimşek'e bakarak "Ohh" çekti! O anlar kamerada

Ekonomi Haberleri

Yeni Cumhurbaşkanlığı Kabinesi'nde Hazine ve Maliye Bakanı olarak atanan Mehmet Şimşek görevi bugün düzenlenen törenle Nureddin Nebati'den teslim aldı. Devir teslim törenine damga vuran olay ise Nebati'nin basın toplantısının sonunda Şimşek'in yüzüne bakarak "Ohh" çekmesi oldu. O anlar kameralara anbean yansıdı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan dün akşam saatlerinde Çankaya Köşkü'nde düzenlenen basın toplantısıyla yeni Kabine'nin üyelerini tek tek kamuoyuyla paylaştı.

Erdoğan uzun zamandır ekonominin başına geçirmek için çaba sarf ettiği Mehmet Şimşek'i Hazine ve Maliye Bakanı olarak atadı. Bugün gerçekleşen devir teslim töreniyle görevi eski Bakan Nureddin Nebati'den devralan Mehmet Şimşek basın toplantısında dikkat çeken ifadeler kullandı.

Şimşek, "Türkiye'nin rasyonel bir zemine dönme dışında bir seçeneği kalmamıştır. Enflasyonun yeniden tek haneli rakamlara düşürülmesi her alanda öngörülebilirliğin arttırılması, cari açığı azaltacak yapısal dönüşümün hızlandırılması ülkemiz için hayati önem taşımaktadır. Mali disiplin ve fiyat istikrarı için çalışacağız. Vakit kaybetmeden orta vadeli finansal çalışmalarımıza başlayacağız. Orta vadede enflasyonun yeniden tek haneye düşürülmesi, her alanda öngörülebilirliğin artırılması, cari açığı azaltacak yapısal reformlar hayatidir" dedi.

Görevi Şimşek'e devreden Nebati ise konuşmasının sonunda "Yüreği Türkiye Yüzyılı sevdasıyla çarpan bir kardeşiniz olarak görev aldığım makamlarda yer almama nasip eden Rabbime hamdediyorum. Sizleri muhabbetle selametle selamlıyorum. Bu kutlu davada büyük bir gayret sarf edecek olan bakanıma hayırlı sağlıklı uzun ömürler ve güzel kararlar vermesi nasip olsund diyorum" cümlelerini sarf etti.

Mehmet Şimşek ile Nebati arasındaki devir teslim törenine damga vuran olay ise toplantının sonuna doğru yaşandı. Bakan Nebati kameraların önünde yeni Bakan Şimşek'e dönerek "Ohh" çekerken, Şimşek'in verdiği tepki de kameralara anbean yansıdı.

Hazine ve Maliye Bakanlığı Nureddin Nebati Mehmet Şimşek Politika Ekonomi Güncel Haberler

title