Haberi Paylaş

Bakan Muş'un "Uyarı" toplantısına katılmayan tek zincir market

Ekonomi Haberleri

Ticaret Bakanı Mehmet Muş bugün 4 zincir marketin yöneticisini ağırlayarak kendilerine uyarılarda bulunduklarını belirtti. Son dönemlerde adı etiketleri değiştiren marketler arasında anılan CarrefourSA ise Bakan Muş'un organize ettiği toplantıda yer almadı.

Ticaret Bakanı Mehmet Muş, dört zincir marketin genel müdürleriyle görüşerek asgari ücrete yapılan zam sonrası etiket fiyatlarını değiştirmemeleri konusunda uyarılarda bulundu.

Migros CEO'su Özgür Tort, A101 CEO'su Cem Maltaş, ŞOK CEO'su Uğur Demirel ve BİM CEO'su Galip Aykaç'ın katıldığı toplantıya ilişkin bilgi veren Muş, "Asgari ücret zammı sonrası etiket fiyatlarıyla ilgili uyarılarda bulunduk. Piyasa düzenini ve işleyişini bozmaya dönük haksız fiyat artışlarına asla müsaade etmeyeceğiz" değerlendirmesinde bulundu.

Açıklamasının devamında Ticaret Bakanlığı olarak saha denetimlerini yoğun şekilde sürdürdüklerinin altını çizen Bakan Muş, "Haksız fiyat artışlarıyla mücadelede Bakanlık olarak elimizdeki tüm denetim imkanlarını sonuna kadar kullanmakta kararlıyız" ifadelerine yer verdi.

Bakan Muş'un organize ettiği toplantıda, market fiyatlarıyla ilgili tartışmalarda adı sıkça gündeme gelen CarrefourSA'nın bir temsilcisinin bulunmaması dikkat çekti.

İşte Bakan Muş'un o paylaşımı;

Bakan Muş'un 'Uyarı' toplantısına katılmayan tek zincir market

Ekonomi Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (4)

Zübeyir Kıvrak:

YAHU NE UYARISI VURUN KAPISINA KİLİDİ KENDİLERİ GELİP BİR DAHA YAPMAYACAĞIZ EMMİ DESİNLER

Cevap Yaz1189Yayından Kaldır
Hayri :

Yahu kural koyup denetlersin icap ediyosa ceza kesersin adamları çağırıp kulak çekme ne ,halka göz boyama yarın da kabzımalları çağır sonra taksi sorunu var şöförleri topla bu defa bu devlet yönetmekse o zaman kanuna kitaba yönetmeliğe falan ihtiyaç yok

Cevap Yaz360Yayından Kaldır
Güray Dilli :

Reklam , reklam..

627Yayından Kaldır
Tüm 4 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title