Haberler

Altınordu Belediyesi Balıkçılara Maddi Destek Sağladı

Son Güncelleme:
Abone Ol

Ordu'nun Altınordu Belediyesi, ilçedeki balıkçılara maddi destek sağladı. Küçük tekneler için 5 bin TL, büyük tekneler için ise 10 bin TL nakdi destek verilecek.

Ordu'nun Altınordu Belediyesi tarafından ilçedeki tekne sahibi balıkçılara 5 bin büyük tekne sahibi balıkçılara ise 10 bin TL maddi destek sağlandı.

Geçen yıl devreye aldığı sosyal destek paketiyle ekmeğini denizden çıkaran küçük ölçekli 71 balıkçıya 5 bin 275 litre mazot desteği sağlayan Altınordu Belediye Başkanı Akın Tören, Kumbaşı Balıkçı Barınağı'nda düzenlenen programda yeni sosyal destek paketini açıkladı. Tekne bakım malzeme desteği çerçevesinde küçük tekneler için 5 bin TL, büyük tekneler için ise 10 bin TL nakdi destekte bulunulacak.

Düzenlenen programda konuşan Belediye Başkanı Aşkın Tören, her şartta üreten ve kendi kendine yeten şehir vurgusu yaparak, bunun altyapısını oluşturduklarını söyledi. Geçen yıllarda her kesime ulaşacak destek paketleri açıkladıklarını belirten Başkan Tören "Öğrencisinden esnafına, çiftçisinden balıkçısına, şoföründen arıcısına, sanatçısından sporcusuna ve dar gelirli kardeşlerimize ulaşmak için elimizden geleni yaptık. Şehir bir bütündür. Şehri var eden, yediden yetmişe herkesin gösterdiği dayanışmadır. Emekçisiyle, sermayedarı ile hepimiz Altınordu için çalışıyoruz. Biz, gücümüz oldukça, her hususta, zor anlarında vatandaşımıza, esnafımıza, farklı meslek gruplarına katkı sunmada, kendimizi mutlak mesul kabul ediyoruz" diye konuştu.

Ordu'da yaklaşık bin kişinin balıkçılık sektöründen geçimini sağladığını ve balıkçıların 8 ay boyunca denizde rızık arayacaklarını aktaran Tören, "Altınordu Belediyesi olarak yaşanan ekonomik olumsuzluklardan etkilenen küçük ölçekli balıkçılarımıza geçen yıl olduğu gibi bu yıl da yanında olmak istedik, olmaya da devam edeceğiz inşallah. Geçen yıl 5 bin litreden fazla mazotu siz kardeşlerimle paylaşmıştık. Bu sene de tekne bakım malzeme desteği çerçevesinde küçük tekneler için 5 bin TL, büyük tekneler için 10 bin TL nakdi destekte bulunacağız. Bunun yanı sıra tüm teknelerimizde çalışan emekçi kardeşlerimize denizci yağmurluğu, denizci tulumu, çizme ve Türk bayrağı vereceğiz" ifadelerine yer verdi.

Programda konuşan Kumbaşı Balıkçılar Kooperatifi Başkanı Şahin Aydemir ve Melet Irmağı Balıkçılar Kooperatifi Başkanı Cemil Yılmaz, desteklerden dolayı teşekkürlerini ilettiler. - ORDU

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Ekonomi

Altınordu Belediyesi Altınordu Ordu Ekonomi Haberler

Bakmadan Geçme

Hususi araçlarda kış lastiği zorunlu mu 2023? Hususi araçlara kış lastiği zorunlu mu? Kış lastiği zorunluluğu kimleri kapsıyor? CAN GÜRZAP NEDEN ÖLDÜ, ne zaman öldü? Can Gürzap kimdir, kaç yaşında, nereli, hastalığı neydi? 3 ARALIK NE GÜNÜ? 3 Aralık ne olarak kutlanıyor, anılıyor? 3 Aralık Dünya Engelliler Günü mesajları ve önemi! Tarih belli oldu! GTA 6 FRAGMAN YAYINLANDI MI? Gta 6 fragman yayınlanma tarihi belli oldu! Gta VI (6) fragman izle! Dursun Ali Erzincanlı kimdir, nerelidir, kaç yaşındadır? Dursun Ali Erzincanlı şiirleri! Güneş doğduktan sonra sabah namazı kılınır mı DİYANET? Sabah namazı güneş doğduktan kaç dakika sonra kılınır DİYANET? CUMARTESİ GÜNÜ ECZANELER AÇIK MI? 2 Aralık 2023 Eczane çalışma saatleri! Tesla Cybertruck Türkiye fiyatı ne kadar, belli oldu mu? Cybertruck özellikleri neler, içi nasıl? Yalı Çapkını YENİ BÖLÜM (48. BÖLÜM) İZLE! Yalı Çapkını yeni bölüm ne zaman başlıyor, bu akşam var mı? Ümit Özdağ hakkında neden soruşturma başlatıldı? Porshce CEO'su Nazif Mehmet Yazıcı kimdir? 2 Aralık Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 2 Aralık İstanbul elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER İstanbul'da elektrikler ne zaman gelecek? 2 Aralık Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Amardeep Anand kimdir? MasterChef Şef Amardeep Anand kaç yaşında, nereli, mesleği ne?
1000
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title