Haberler

Yüzde 95 etkili olduğu söylenen koronavirüs aşısının ABD'ye sevkiyatına başlandığı iddia edildi

Güncelleme:

ABD'li Pfizer ve Alman BioNTech'in koronavirüse karşı geliştirdiği aşının, dağıtım merkezlerine gönderilmek üzere ABD'ye sevkiyatına başlandığı iddia edildi. Söz konusu aşının yüzde 95 etkili olduğu söyleniyor.

Business Insider sitesinin, Wall Street Journal gazetesine dayandırdığı haberine göre, Pfizer ile Türk bilim insanı Prof. Dr. Uğur Şahin'in kurucu ortağı olduğu Alman biyoteknoloji firması BioNTech'in geliştirdiği aşının sevkiyatı için United Airlines'ın uçakları kullanılıyor. Haberde ilk seferler Brüksel-Chicago arasında yapıldığı, aşıların, Chicago'dan dağıtım merkezlerine ulaştırılmasının planladığı belirtildi.

SEVKİYATA İZİN VERİLDİ

Federal Havacılık İdaresinin (FAA), kuru buzla paketlenerek yapılması gereken aşı sevkiyatına onay verdiği belirtildi. Acil kullanım için ABD Gıda ve İlaç Dairesine (FDA) başvuruda bulunan Pfizer ve BioNTech, Avrupa'da da halihazırda kurumlara müracaat etmeye başlamıştı.

YÜZDE 95 ETKİLİ

Klinik denemelerde Pfizer ve Biontech'in aşı adayı yüzde 95, Moderna'nın aşı adayı yüzde 95,4, AstraZeneca ve Oxford aşısı ise tek doz uygulamada yüzde 70, bir yarım ve bir tam doz uygulamada yüzde 90 etkili oldu.

Kaynak: AA / Ekonomi

Amerika Birleşik Devletleri United Airlines Pfizer Haberler

MHP'den ''el öpme' eleştirilerine zehir zemberek sözler: CHP'ye yakışan bir tavır

MHP'den '"el öpme" eleştirilerine zehir zemberek sözler: CHP'ye yakışan bir tavır

En düşük emekli maaşı 12 bin 500 TL 'ye yükseltildi

En düşük emekli maaşı 12 bin 500 TL 'ye yükseltildi

Bakan Şimşek: Vergi paketinde dar gelirliye yönelik hüküm yok

Bakan Şimşek: Vergi paketinde dar gelirliye yönelik hüküm yok

Bakmadan Geçme

Kenan Yıldız Juventus'ta kaç numaralı formayı giyiyor? Kenan Yıldız 10 numaralı formayı mı giyecek? Allan Saint-Maximin kiralık mı, satın alma opsiyonu var mı? Fenerbahçe Allan Saint-Maximin bonservisini aldı mı, kiralık mı? YSK'ye kaç kişi girdi 2024? TYT ve AYT'ye kaç kişi girdi, üniversite sınavına kaç kişi girmişti? Galatasaray KAP bildirimi! SON BİLDİRİMLER! Galatasaray KAP transfer açıklaması nedir? Fenerbahçe KAP bildirimi! SON BİLDİRİMLER! Fenerbahçe KAP açıklaması nedir? Masterchef Enes kimdir, kaç yaşında? Enes Arabacıoğlu kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Zeynep kimdir, kaç yaşında? Zeynep Sena Gültepe kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Onur kimdir, kaç yaşında? Onur Üresin kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Şeyhmus kimdir, kaç yaşında? Şeyhmus Uluğ kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Bera kimdir, kaç yaşında? Bera Altaş kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Şenay kimdir, kaç yaşında? Şenay Salam kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Deniz kimdir, kaç yaşında? Deniz Yılmaz kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Hakan kimdir, kaç yaşında? Hakan Dündar kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Rüyada yurt dışına çıkmak, yurt dışına gideceğini görmek ne anlama gelir? Rüyada yurt dışına tatile gitmek, taşınmak anlamı GASTRONOMİ BÖLÜMÜ 2024 TABAN PUANLARI ll ÖSYM ve YÖK ATLAS ile Gastronomi bölümü taban puanları, başarı sıralamaları ve kontenjanları…
CHP lideri Özel: Bunun adı zam değil, emekliye ihanettir

CHP lideri Özel: Bunun adı zam değil, emekliye ihanettir

500

Yorumlar (12)

Yt:

Vurdurmayın bu aşıları bedeninize.. yazkiktir günahtır.. kime güveniyorsunuz. Görmüyor musunuz dünyada dönen dolaplari.

18
32
yanıtYanıtla
vurduran kim:

aşıdan nefret ederim

yanıt0
yanıt2
aşıları çıkartanlar:

kendi kendilerine gelin güvey oluyorlar

yanıt0
yanıt2
Burhan hoca:

kim bilir içinde ne var ? kefereye güven mi olur ?

13
35
yanıtYanıtla
hacı hoca cumpurlop baca:

oh var ya her şeyin en güzeli sizin kafir dedikleriniz yapıyo. müslümanın yaptığı hiç bir şeyden hayır gelmez en iyisi gayrimüslümin, ateistin yaptığı.

yanıt6
yanıt0
Misafir:

Bu aşı işleri boşş iş ve patlak vericek. Bekleyin görün 1 ay 2 ay sonra

10
33
yanıtYanıtla
ÇUKUROVALI:

Paranın ve aklın gücü . . .

16
4
yanıtYanıtla
Cikilop:

Sizin gibi 747474 dünya ülkesi de çin aşısı beklesin

10
2
yanıtYanıtla
aynen:

o aşıyı alsınlarda

8
1
yanıtYanıtla
Sacmabirnick:

Arkadaşım güldürmeyin beni :) ? diye bir oran mı olur. Yalan olduğunu görmüyor musun :)

6
3
yanıtYanıtla
Tüm 12 yorumu okumak için tıklayın Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title