Haberler

ABD Hazine Bakanı Yellen, Çin'deki Temaslarını Tamamladı

Güncelleme:

ABD Hazine Bakanı Janet Yellen, Çin'deki temaslarını tamamladıktan sonra düzenlediği basın toplantısında, ABD ve Çin arasında önemli anlaşmazlıklar olduğunu belirtti. Yellen, her iki ülkenin de gelişmesi için yeterince büyük olduğuna inandıklarını söyledi.

ABD Hazine Bakanı Janet Yellen, Çin'deki temaslarını tamamladıktan sonra dün basın toplantısı düzenledi. Yellen, Çin ziyaretinin detaylarını paylaştığı konuşmasında, "ABD ve Çin arasında önemli anlaşmazlıklar var. Dünyanın her iki ülkenin de gelişmesi için yeterince büyük olduğuna inanıyoruz" dedi.

ABD Hazine Bakanı Yellen, 6 Temmuz'da başladığı Çin temaslarını dün tamamladı. Yellen, Çin Başbakanı Qiang Li, Başbakan Yardımcısı He Lifeng, Maliye Bakanı Liu Kun, Çin Halk Bankası Başkanı Pan Gongşeng ve diğer üst düzey yöneticilerle bir araya geldi. Bakan Yellen, ziyaretine ilişkin yaptığı açıklamada, "Ülkelerimizin ilişkisi hakkında açık ve dürüst bir şekilde konuşmaya niyetliyim. Karşı karşıya olduğumuz zorlukları ve fırsatları aklı başında gerçeklere dayanarak ele almalıyız. ABD ve Çin arasında önemli anlaşmazlıklar var. Bu anlaşmazlıkların açık ve doğrudan bir şekilde dile getirilmesi gerekmektedir. Ancak Başkan Biden ve ben ABD ile Çin arasındaki ilişkiyi büyük güç çatışması çerçevesinde görmüyoruz. Dünyanın her iki ülkenin de gelişmesi için yeterince büyük olduğuna inanıyoruz. Her iki ülkenin de bu ilişkiyi sorumlu bir şekilde yönetme yükümlülüğü vardır. Birlikte yaşamanın ve küresel refahı paylaşmanın bir yolunu bulmalıyız" diye konuştu.

"HİÇBİR ZORLUK BİR GECEDE ÇÖZÜLEMEZ"

Bakan Yellen, zorlukların bir gecede çözülemeyeceğini vurgulayarak, "Hiçbir ziyaret zorluklarımızı bir gecede çözemez. Ancak bu ziyaretin Çin'in yeni ekonomi ekibiyle sağlam ve verimli bir iletişim kanalı kurulmasına yardımcı olacağını umuyorum. Geçtiğimiz iki yıl boyunca, benim ve Bakan Blinken'in Çin'e yaptığı ziyaretler de dahil olmak üzere, iki taraf arasında yapılan toplantılar kamuoyunda önemli yer tuttu. Umudum, ilişkilerimizde üst düzey diplomasinin dünyanın en önemli ikili ilişkilerinden birini yönetmenin doğal bir unsuru olarak kabul edildiği bir aşamaya geçebilmemizdir" dedi.


Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Ekonomi

Janet Yellen Ekonomi Haberler

En düşük emekli maaşı 12 bin 500 TL 'ye yükseltildi

En düşük emekli maaşı 12 bin 500 TL 'ye yükseltildi

Maaşını isteyen 22 yaşındaki işçiye işkence! Dişlerini kerpetenle çekip böcek yedirdiler

Maaşını isteyen 22 yaşındaki işçiye işkence! Dişlerini kerpetenle çekip böcek yedirdiler

Özel Harekatçıların Bahçeli'nin elini öptüğü ziyaretten yeni görüntüler

Özel Harekatçıların Bahçeli'nin elini öptüğü ziyaretten yeni görüntüler

Bakmadan Geçme

Duru Nayman kimdir? Arda Güler'in sevgilisi Duru Nayman kaç yaşında, nereli? OBP puanı nedir, ne işe yarar? OBP puanı nasıl hesaplanır? Yurt dışı çıkış harcı ne kadar oldu? Yurt dışı çıkış harcı nereden alınır? Emekli maaşı 12 bin TL mi oldu? Emekli maaşı kaç TL, ne kadar? En düşük emekli maaşı ne kadar oldu? Emekli maaşı açıklandı mı? İŞLETME BÖLÜMÜ ÜNİVERSİTE TABAN PUANLARI | 2024 ÖSYM ve YÖK ATLAS İşletme taban puanları, başarı sıralaması ve kontenjanları listesi! CANLI ALTIN KURU | Bugün çeyrek altın fiyatı ne kadar, kaç TL? 16 Temmuz altın fiyatı! Gram altın kaç lira? HUKUK BÖLÜMÜ ÜNİVERSİTE TABAN PUANLARI | 2024 ÖSYM ve YÖK ATLAS Hukuk taban puanları, başarı sıralaması ve kontenjanları listesi! YKS yerleştirme puanı nedir? Ek yerleştirme puanı nedir, nasıl kullanılır? Evde bakım yardımı hesaplara yattı mı? Evde bakım yardımı ne kadar? Antalya'da aylarca işkence gören genç kimdir? Olay ne, nerede oldu? 3. DÖNEM AÖL SINAVA GİRİŞ BELGESİ 2024 l AÖL 3. Dönem sınav yerleri açıklandı mı ? YAZILIM MÜHENDİSLİĞİ BÖLÜMÜ ÜNİVERSİTE TABAN PUANLARI | 2024 ÖSYM ve YÖK ATLAS Yazılım Mühendisliği taban puanları, başarı sıralaması ve kontenjanları PSİKOLOJİ BÖLÜMÜ ÜNİVERSİTE TABAN PUANLARI | 2024 ÖSYM ve YÖK ATLAS psikoloji taban puanları, başarı sıralaması ve kontenjanları listesi! ÖN LİSANS NEDİR? Ön Lisans 2 yıllık mı oluyor? 2 yıllık bölümler hangileri?
Yurt dışı çıkış harcına büyük zam! 150 liradan 500 liraya çıkartıldı

Yurt dışı çıkış harcına büyük zam! 150 liradan 500 liraya çıkartıldı

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title