Haberi Paylaş

28 Mart Salı günü itibarıyla benzine 81 kuruş indirim gelmesi bekleniyor

Ekonomi Haberleri

Rusya-Ukrayna savaşıyla birlikte brent petrol fiyatlarında dalgalanma sürerken, benzin ve motorin fiyatları da indirim ve zam haberleriyle değişkenlik gösteriyor. 28 Mart Salı gününden itibaren benzine 81 kuruş indirim gelmesi beklenirken, fiyat düşüşüyle birlikte İstanbul'da benzinin litresi 19 lira 79 kuruştan, Ankara'da ise 20 lira 13 kuruştan satılacak.

Brent petrol fiyatları ve dövizdeki değişikliklerle birlikte vatandaşlar benzin ve motorin fiyatlarını takibe devam ediyor.

28 Mart Salı günü itibarıyla benzin litre fiyatına 81 kuruş indirim gelmesi bekleniyor. Araç sahiplerini mutlu edecek bu indirimle birlikte benzinin litresi İstanbul'da 19 lira 79 kuruş, Ankara'da 20 lira 13 kuruş ve İzmir'de ise 20 lira 12 kuruştan satılacak.

Akaryakıt fiyatları, Türkiye'nin de dahil olduğu Akdeniz piyasasındaki işlenmiş ürün fiyatlarının ortalaması ile dolar kurundaki değişiklikler baz alınarak rafineriler tarafından hesaplanıyor. Bu hesaplanma sonucunda dağıtım firmalarınca uygulanan fiyatlar, rekabet ve serbesti nedeniyle şirketler ve kentlere göre küçük değişiklikler gösterebiliyor.

EPDK'nın fiyatlardaki değişimi açıklayan tek sendika olan EPGİS hakkında suç duyurusunda bulunmasının ardından, sendika dava süreci sonlanana kadar akaryakıttaki fiyat değişimlerini vatandaşlarla paylaşmayacağını açıklamıştı.

Ekonomi Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (7)

Sahbey Şah:

Indir bindir ! Bu ne ya amma istikrarli fiyatlar! Bide yazmiyorlarmi yüzleri gülecek diye ! Yada arac sahiplarini üzecek haber Hep ayni laf !

Cevap Yaz335Yayından Kaldır
Mete HAN:

Oylar düşüyor indirimler geliyor.İstanbul'da 10bin liradan aşağı kira kalmadı nerdeyse. Artık çok geç.Ekonominin başına Babacan ve ekibi geçmeli çok geç olmadan!

Cevap Yaz6444Yayından Kaldır
Ercan akdeniz:

5 sene sonra sıvı akaryakıta ihtiyaç azalacaktır ülkemizde araçlar elektrikli oluyor. Garajın üstüne iki tane güneş paneli ve arabayı şarj edebilirsin

Cevap Yaz1341Yayından Kaldır
Tüm 7 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title