Stüdyo bir anda buz kesti! Faiz kararının açıklanmasıyla şaşkınlıkları suratlarına yansıdı - Haberler Ekonomi
Haberi Paylaş

Stüdyo bir anda buz kesti! Faiz kararının açıklanmasıyla şaşkınlıkları suratlarına yansıdı

Haberler.com / Mesut Şahin - Haberler | Ekonomi

Merkez Bankası'nın faiz kararının canlı olarak takip edildiği programda, kararın açıklanmasıyla stüdyo buz kesti. Programın sunucusu Ebru Baki'nin 200 baz puan indirim yapıldığını ve doların 9,50 sınırına dayandığını söylemesiyle, konuklar büyük şaşkınlık yaşadı.

Merkez Bankası ekim ayı Para Politikası Kurulu toplantısı gerçekleştirildi. Faiz kararını açıklayan Kurul, piyasayı şaşırttı. Merkez, 200 baz puanla piyasa beklentisinin üzerinde bir indirime gitti. Böylece politika faizi yüzde 18'den yüzde 16'ya geriledi.

CANLI YAYINDA BÜYÜK ŞAŞKINLIK

Haber türk ekranlarında faiz kararı canlı olarak takip edilen programda büyük şaşkınlık yaşandı. Programın sunucusu Ebru Baki'nin kararın açıklanmasıyla yaşadığı şok suratına yansıdı.

"OFF ÇOK YÜKSEK"

Baki, faizin yüzde 16'ya düşürülmesine "Off çok yüksek" diyerek tepki gösterdi. Baki'nin doların 9,50'ye dayanmasını söylemesiyle konukların şaşkınlıkları daha da arttı.

Mesut Şahin
mesut.sahin@haberler.com Haberler.com - Ekonomi Haberleri

Haberler.com - Ekonomi Haberleri

Haberi Kaydet
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
Yorumlar (41)
Selçuk Yılmaz:BAKARA 275-279: “Riba (faiz) yiyenler (kabirlerinden), tıpkı şeytan çarpmış kimselerin kalktığı gibi kalkarlar. ... Kim tekrar faize dönerse, işte onlar ateş ashabıdır, orada devamlı kalırlar. Allah faizi yok eder. Sadakaları çoğaltır. Cevap Yaz 2 6 Yayından Kaldır
Recep Karakoca:Faizin yüzde 18 i haram yüzde 16 su helalmi dolardan vurgun vuranlar helalmi kazanıyorlar nasıl bir anlayış ülkenin geldiği ekonomik durum sizi hiçmi rahatsız etmiyor Cevap Yaz 5 26 Yayından Kaldır
Uğur Duran:Sonuç: Birilerini zengin ettiler... Türk Lirası dünyanın en değersiz paraları sıralamasında son sıralara hızla geriliyor... Cevap Yaz 59 199 Yayından Kaldır
Tüm 41 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title