Çin, dünyanın ilk çift koltuklu savaş uçağını geliştirdi! İkinci pilot elektronik ekipmanı ve silahı idare edecek - Haberler Ekonomi
Haberi Paylaş

Çin, dünyanın ilk çift koltuklu savaş uçağını geliştirdi! İkinci pilot elektronik ekipmanı ve silahı idare edecek

Haberler.com / Erdem Aksoy - Haberler | Ekonomi

Çin'de dünyanın ilk çift koltuklu 5. nesil savaş uçağı geliştirildi. The Military Watch isimli dergi J-20 jetinin çift koltuklu modifikasyonunun görüntülerini servis ederken, şu ana kadar yalnızca bir tane üretilen uçakta bulunacak ikinci pilotun elektronik ekipmanı ve silahı idare edeceği aktarıldı.

The Military Watch dergisinin yayınladığı iki karede, gizlilik dolayısıyla, üzerinde Çin Hava Kuvvetleri renklerinin olmadığı J-20 jeti görülüyor.

Çin dünyanın ilk çift koltuklu savaş uçağını geliştirdi! İkinci pilot elektronik ekipmanı ve silahı idare edecek

İKİ PİLOT SIĞABİLİYOR

Şu ana kadar sadece bir tane üretilen uçak (bilindiği kadarıyla), iki pilotun sığabildiği büyütülmüş kabine sahip. Haber de, uçağın yer testi aşamasında bulunduğu ifade edildi.

Çin dünyanın ilk çift koltuklu savaş uçağını geliştirdi! İkinci pilot elektronik ekipmanı ve silahı idare edecek

İKİNCİ PİLOT SİLAHI İDARE EDECEK

Çift koltuklu savaş uçağının, J-20'nin taarruz ve elektronik harp versiyonlarını geliştirme fırsatını vereceği belirtilen haber de, ikinci pilotun elektronik ekipmanı ve silahı idare edeceği aktarıldı. Bu aracın ayrıca, 5'inci nesil savaş uçağı eğitimini de hızlandıracağı kaydedildi.

Erdem Aksoy
Gündem Editörü Haberler.com - Ekonomi Haberleri

Haberler.com - Ekonomi Haberleri

Haberi Kaydet
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
Yorumlar (9)
tarafsızgörüş:İstediğinizi yapın. Her zaman bir üst sınıfını yapacak biri çıkar. Cevap Yaz 7 11 Yayından Kaldır
ERKAN :benim anlamadığım 2.pilot koymak çok mu zormuş ta şimdiye kadar kimse koyamamış çin yapmış ve korkunç olmuş . yani isteseler f16 ları ya f35 leri 2 pilotlu yapamazlar mıydı. biraz abartı bi haber Cevap Yaz 12 86 Yayından Kaldır
ERKAN :benim tahminim uçağı kullananla 2 .pilot iyi senkronize olamadığından gerek duyulmamıştır şimdiye kadar. pilot olanın hamlesi ateş edecekle aynı anda senkron olamazsa ıskalarlar 3 17 Yayından Kaldır
Tüm 9 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title