Gaziantep'te Sağlık Personellerine Eğitim Verildi

Gaziantep'te Sağlık Personellerine Eğitim Verildi

Gaziantep'te başhekim yardımcıları, çalışan hakları güvenliği birim sorumluları ve sağlık bakım hizmetleri çalışanlarına eğitim verildi.

Gaziantep'te Sağlık Personellerine Eğitim Verildi

Gaziantep Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği tarafından 'Eğitici Eğitimi Programı' kapsamında başhekim yardımcıları, çalışan hakları güvenliği birim sorumluları ve sağlık bakım hizmetleri çalışanlarına eğitim verildi.

Safir Otel'de düzenlenen eğitim seminerinde yetişkin eğitimi, eğitim döngüsü ve öğrenme, zaman planlaması, mobbing ve mobbingi önleme yöntemleri, stres yönetimi ve öfke kontrolü, etkili iletişim ve empati, etkili sonum teknikleri, hitabet ve diksiyon eğitimleri konusunda Prof. Dr. İsmail Üstel tarafından bilgilendirilmede bulunuldu.

Sağlık alanında yaşanan sorunlara karşı hastanede çalışan sağlık personellerinin daha iyi eğitimli birey olması ve vatandaşlarla daha iyi diyaloglarının olması adına seminerin verildiği ve verilen eğitimlerin interaktif yöntemle yapılan eğitim çalışmaları olduğu belirtildi.

Vatandaşların sağlık alanında daha iyi hizmet almaları adına eğitim seminerleri verdiklerini belirten Gaziantep Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği Mali Hizmetler Başkanı Nebi Şahinli, "Sağlık hizmet kolunda vatandaşlarımıza daha sağlıklı kaliteli hizmet verebilmek amacıyla hizmetin kalitesini daha da yukarı çekebilmek amacıyla eğitici eğitimleri ve idari personelleri eğitimleri ile ilgili yapmış olduğumuz çalışmalar şuanda devam etmektedir. Bundaki amacımız vatandaşlarımızın almış olduğu hizmetin kalitesini yükseltmek stres yönetimi konusunda çalışanlarımızı ve idarecilerimiz bilgilendirmek bunun vatandaşlara olumlu yönde yansıması konusunda neler yapılabilir bunun altyapısını oluşturmak ve Gaziantep'te sağlık hizmet kolunda bir takım geçmişte olumsuzluklar yaşandı. Bu olumsuzluklarının önüne geçebilmek için vatandaşımızın sağlık hizmeti alma noktasında hastanelere sağlık tesislerine müracaat ettikleri zaman onlara hasta psikolojisi ile hastaların yanında gelen refakatçileri anlayacak bir şekilde sağlık personelimizi eğiterek onlarında diğer kendi bünyesinde çalışanların eğitimini sağlamak suretiyle daha kaliteli daha sağlıklı hizmet vermenin amaçlandığı bir eğitimdir" dedi. - GAZİANTEP