Dha Ankara - Kılıçdaroğlu'ndan O Fotoğrafa Tepki: Fotografı Çektiren Kişinin Siyasette Yeri...

Dha Ankara - Kılıçdaroğlu'ndan O Fotoğrafa Tepki: Fotografı Çektiren Kişinin Siyasette Yeri...

16.09.2017 15:54 | Son Güncelleme: 16.09.2017 15:54
Dha Ankara - Kılıçdaroğlu'ndan O Fotoğrafa Tepki: Fotografı Çektiren Kişinin Siyasette Yeri...

Kemal Kılıçdaroğlu," Nasıl oldu da Türkiye'yi bu hale getirenlerle birlikte bir ülkenin İçişleri Bakanı oturup beraber fotoğraf çeker. Üstelik nerede karakolda çekeceksiniz fotoğrafı.

Kemal Kılıçdaroğlu," Nasıl oldu da Türkiye'yi bu hale getirenlerle birlikte bir ülkenin İçişleri Bakanı oturup beraber fotoğraf çeker. Üstelik nerede karakolda çekeceksiniz fotoğrafı. Bu ne demektir istediğiniz kadar istediğiniz kişinin mezarına saldırabilirsiniz, sizin tek güvenceniz benim  demektir bu fotoğraf. O fotoğrafı çektiren kişinin siyasette, inançta, ahlakta, hayatta  yeri yoktur" dedi.

Ankara'da Zülfü Livaneli  Kültür Merkezi açıldı. Açılışa  katılan CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu konuşmasında  İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun  HDP Eş Genel Başkan Yardımcısı Aysel Tuğluk'un annesi Hatun Tuğluk'un cenazesine saldıranlardan biriyle çekilen fotoğrafına tepki gösterdi.  Kılıçdaroğlu: "Bu toprakların mayasında barış vardır aslında, az önce söz edildi Karacaoğlan, Dadaloğlu, Mevlana bu toprakların insanıdır. Bu topraklarda hep birlikte huzur içinde yaşamak isteriz. Tarihte tanık olmadığımız olayları şimdi yaşamaya başladık. 80 yaşında bir kadının gömülmesine, defnedilmesine karşı çıkıyorsanız, mezarı burada olmasın diyorsanız bunu içimize sindirmemiz mümkün değildir. Sorun şunu veya bunu kınamak değil arkadaşlar, sorun Türkiye bu atmosfer nasıl geldi, kim taşıdı buraya? Peki bu gerginlik toplumu nereye kadar götürecek. Siyasetin görevi toplumu ayrıştırmak kutuplaştırmak değildir. Siyasetin görevi Türkiye'yi uygar toplumun bir parçası haline getirmektir. Nasıl oldu da Türkiye'yi bu hale getirenlerle birlikte bir ülkenin İçişleri Bakanı oturup beraber fotoğraf çeker. Mezara saldıranlarla oturup fotoğraf çekileceksiniz. Üstelik nerede karakolda çekeceksiniz fotoğrafı. Bu ne demektir istediğiniz kadar istediğiniz kişinin mezarına saldırabilirsiniz, sizin tek güvenceniz benim  demektir bu fotoğraf. O fotoğrafı çektiren kişinin siyasette, inançta, ahlakta, hayatta  yeri yoktur" diye konuştu.

Görüntü Dökümü:

---------------------------

-Kılıçdaroğlu'nun açıklamaları

Haber: Aliye ULUSOY/ANKARA,

Kaynak: Demirören Haber Ajansı

Manşet

Haberler

Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Dha Ankara - Kılıçdaroğlu'ndan O Fotoğrafa Tepki: Fotografı Çektiren Kişinin Siyasette Yeri... - Haber
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 26.9.2020 13:00:40. #1.14#
title