Devlet Bakanı Başesgioğlu Kastamonu'da

Devlet Bakanı Başesgioğlu Kastamonu'da

Spordan Sorumlu Devlet Bakanı Murat Başesgioğlu, Bir Ülkenin Zenginliğinin Ölçüsünün İnsan Olduğunu Belirterek, Nitelikli ve Kaliteli İnsan Gücüne Sahip Devleti Kimsenin Tutamayacağını Söyledi.

Devlet Bakanı Başesgioğlu Kastamonu'da

Spordan Sorumlu Devlet Bakanı Murat Başesgioğlu, bir ülkenin zenginliğinin ölçüsünün insan olduğunu belirterek, nitelikli ve kaliteli insan gücüne sahip devleti kimsenin tutamayacağını söyledi.

Memleketi Kastamonu'ya gelen Bakan Başesgioğlu, Kastamonu Valisi Nurullah Çakır, AK Parti Kastamonu Milletvekili Hakkı Köylü, Musa Sıvacıoğlu ve beraberindeki heyetle birlikte özel bir dershanenin açılışına katıldı. Burada bir konuşma yapan Murat Başesgioğlu, bir ülkenin zenginliğinin ölçüsünün insan olduğunu vurgulayarak, "Eğer bir toplum nitelikli kaliteli insan gücüne sahipse o devleti kimse tutamaz. Biz bunun için bütün kaynaklarımızı çocuklarımızın en iyi şekilde yetişmesine ayırmak zorundayız.

Neticede parayı, bilgiyi ve teknolojiyi kullanan da insan. Olan paranızı en iyi şekilde yönetemezseniz bir netice çıkmaz. Her yer bilgi dolu. Bu bilgiyi kullanıp değerlendiremezseniz bir şeye yaramaz. En teknolojik makineyi getirin, eğer kullanmasını bilmiyorsanız o size bakar siz ona bakarsınız. Onun için her şeyin temelinde insan var. Bizim inançlarımız da insana en yüksek kıymeti ve değeri vermemizi öğütlüyor. Bunun için çocuklarımızı iyi yetiştirmeliyiz" dedi.

Daha sonra dershanenin açılışını yapan Bakan Başesgioğlu, Bölgesel Halk Eğitimi ve Mesleki Teknik Eğitim Fuarı'nın açılışına katıldı. Burada düzenlenen törende Kastamonu Halk Eğitim Merkezi'nin davul ritim grubu gösteri yaptı.

Ağlı Halk Eğitim Merkezi'nin de orta oyunu sergilediği törende, Kız Meslek Lisesi'nin hazırladığı defile herkes tarafından beğeniyle izlendi. Sunulan gösterilerin ardından fuarın açılışı Bakan Başesgioğlu, Vali Nurullah Çakır ve milletvekilleri tarafından yapıldı. Fuarı gezen Başesgioğlu, müzik eşliğinde Şanlıurfa çiğ köftesinden yedi.

(SÖ-BÖ-NÇ-Y)