Çocukların Tiyatro Keyfi

Çocukların Tiyatro Keyfi

Mardin Belediyesi'nin Sponsorluğunda Mardin'e Gelen Abdullah Şahin Halk Tiyatrosu Sergiledi

Çocukların Tiyatro Keyfi

Mardin belediyesi'nin sponsorluğunda mardin'e gelen abdullah şahin halk tiyatrosu sergilediği "Eşeklik Bizde Kalsın" adlı müzikli komedi oyunuyla izleyenlere unutulmaz anlar yaşattı.Atatürk Kültür Merkezi'ni hınca hınç dolduran çocuklar tiyatro sayesinde güzel bir hafta sonu geçirdi.

Halka ücretsiz olarak sahnelenen "Eşeklik Bizde Kalsın" oyunu yaklaşık olarak bir buçuk saat sürdü.İlk olarak sahneye çıkan Abdullah Şahin insan ilişkilerini komik bir şekilde izleyenlere anlattı.

Çocuklara sorular sordu, onları sahneye çıkararak şarkı söyletti.Aileleriyle birlikte salonu dolduran çocuklar eğlenerek çeşitli kurallar öğrendi.Sorulduğunda sadece isimlerini söyleyen çocuklara Abdullah Şahin, sorulduğunda sadece isimlerin değil soy isimlerin de söylenmesi gerektiğini çok güzel bir dille anlattı.

Sahnede izleyenlere ; beddua, kötü söz gibi unsurlar içeren çeşitli müzik parçaları dinleten Şahin, bu tip müzik parçalarını dinlememeleri gerektiğini ve seçici olmalarını çocuklardan istedi.

Bu girizgahtan sonra Eşeklik Bizde Kalsın isimli müzikal oyuna geçildi.İnsan ilişkilerini komik bir dille anlatan ve çok beğenilen oyun izleyenlerden bol bol alkış aldı.Atatürk Kültür Merkezi'ne gelen izleyiciler çok eğlenceli ve değişik bir haftasonu geçirdiklerini söyleyerek böyle bir anı yaşattığı için Mardin Belediye Başkanı Mehmet Beşir Ayanoğlu'na teşekkür ettiklerini söyledi.