Burhaniye'de Çevre Dostu Çöp Konteynerler Her Yere Konacak
Haberler » Yerel » Haber

Burhaniye'de Çevre Dostu Çöp Konteynerler Her Yere Konacak

Burhaniye'de çöp konteynırlarında çöpün dağılması ve kokusu sorun olmaktan çıkıyor.

Burhaniye'de Çevre Dostu Çöp Konteynerler Her Yere Konacak

Burhaniye'de çöp konteynırlarında çöpün dağılması ve kokusu sorun olmaktan çıkıyor. Belediye pilot olarak uygulamaya koyduğu, çevre dostu gömme çöp konteynerleri ile sokakta da hijyen sunmayı hedefliyor.

Yeni konteynerların gömme sistemle yapılmış olması çöplerin dağılmasını engellerken, kapalı oluşu ise çöplerin yaydığı kokuyu yok ederek, eskiden kullanılan konteynerlardan daha sağlıklı olduğu belirtiliror. İlk olarak pilot bölge seçilen Öğretmenler Mahallesine 6 adet yerleştirilen gömme konteynerlar, yakın zamanda bütün ilçede uygulanacak. Böylece daha modern daha sistemli ve daha pratik çöp biriktirme imkanı sağlanacak.

Yeraltı çöp konteyner sistemiyle çöp atıkları sızıntı yolu ile çevreye pis koku ve bakteri yaymıyor, insan sağlığına ve doğaya da zarar vermiyor. Yer altı çöp konteynerleri çöp ile insan hayatı arasında steril bir ortam oluşturarak daha temiz yaşam alanları sağlarken Belediye Başkanı Fikret Akova, "Burhaniye'de çöp toplama alanları ve bunların yaratabileceği koku ve görüntü kirliliği böylece önlenmiş olacak. Turizmin merkezi olan ilçemizde halkımızıda ilklerle tanıştırabilmenin mutluluğunu yaşıyoruz" dedi. - BALIKESİR