Bosch Çevre Çocuk Tiyatrosu Sivaslı Miniklerle Buluşuyor - Haberler
Haberi Paylaş

Bosch Çevre Çocuk Tiyatrosu Sivaslı Miniklerle Buluşuyor

Bültenler - Haberler | Güncel
Bosch Çevre Çocuk Tiyatrosu Sivaslı Miniklerle Buluşuyor

2008'den bu yana 101.000'i aşkın çocuğa ulaşan Bosch Çevre Çocuk Tiyatrosu, çevre bilinci ve doğa sevgisi aşılayan "La Fonten Orman Mahkemesinde" oyununu Sivaslı minik tiyatroseverlerle buluşturuyor.

Tüm Sivas halkının davetli olduğu oyun, 21-22 Şubat tarihlerinde Fidan Yazıcıoğlu Kültür Merkezi'nde ücretsiz olarak sahnelenecek.

Bosch Ev Aletleri, doğa dostu teknolojilerle çevreyi ve doğal kaynakları korurken, aynı zamanda tiyatronun eğlendirirken öğreten gücünden yararlanarak gelecek nesilleri bilinçlendirip, geleceği korumaya yönelik çalışmalarını sürdürüyor. Sahnelere ilk kez 2008 yılında merhaba diyen ve bugüne kadar 101.000'i aşkın çocuğa ulaşan Bosch Çevre Çocuk Tiyatrosu, Eylül 2014 – Haziran 2015 sezonu turnesinin sekizinci durağı olan Sivas'ta 24-25 Ocak tarihlerinde minik tiyatroseverlerle buluştu. Sivas'taki temsillerini sürdüren Bosch Çevre Çocuk Tiyatrosu, "La Fonten Orman Mahkemesinde" oyununu 21 Şubat Cumartesi ve 22 Şubat Pazar tarihlerinde, saat 12.00 ve 14.00'te Fidan Yazıcıoğlu Kültür Merkezi'nde ücretsiz olarak sahneleyecek. Türk Çocuk Edebiyatı'nın en önemli yazarlarından Yalvaç Ural'ın kaleme aldığı oyun, 2010 yılında Sadri Alışık Kültür Merkezi işbirliğiyle çocuklara çevre bilinci, hayvan ve doğa sevgisi aşılamak hedefiyle hazırlandı.

Hayvanlar, La Fonten'i yardıma çağırıyor

La Fonten Orman Mahkemesinde oyununda, insanların çevreyi koruma konusundaki özensizlikleri ve bilinçsizlikleri nedeniyle gün geçtikçe bozulan doğal döngüye dikkat çekiliyor. Her geçen gün doğadaki düzenin bozulmasından endişelenen hayvanlar, sonunda Aslan Kral'ın tavsiyesine uyarak şehre gidiyorlar ve kendilerini anlayacak tek insan olan La Fonten'den yardım istiyor. Klasik La Fonten masallarının yaratıcı bir bakışla yeniden uyarlaması olan oyunda ana fikir olarak, bugünden gerekli önlemler alınmadığı takdirde gelecekte dünyamızın ve dolayısıyla bugünün çocuklarının yaşayacakları olumsuzluklar gösteriliyor. Büyükler olarak anne babaların yaptığı hatalar yüzünden geri dönülmez bir noktaya gelmeden önce, bugünün çocukları uyarılıyor ve onlara her şeyin hala düzeltilebileceği umudu aşılanıyor.

Ücretsiz olarak 12 ili geziyor, on binlere ulaşıyor

Bosch Çevre Çocuk Tiyatrosu, yeni sezonda perdelerini Iğdır'da açtı. Iğdır, Kars, Ardahan, Erzurum, Bayburt, Gümüşhane ve Erzincan'dan sonra Sivas'a gelen Bosch Çevre Çocuk Tiyatrosu'nun bir sonraki durağı ise Yozgat olacak. Yozgat'ın ardından Kırşehir ve Kırıkkale'yi gezecek olan Bosch Çevre Çocuk Tiyatrosu, kapanışı ise Ankara'da yapacak. Böylece La Fonten Orman Mahkemesinde oyunu ile Bosch Çevre Çocuk Tiyatrosu, tüm illerde ücretsiz olarak sahnelendiği Eylül 2014 – Haziran 2015 sezonu boyunca toplamda 12 il gezmiş, 18 hafta sonu ve 72 temsil ile on binlerce çocuk ve ailesine ulaşmış olacak.

Bültenler - Son Dakika Haberleri

Haberi Kaydet
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title