Bolivya Kolombiya Uçağından Sağ Kurtulan Var mı?

Bolivya Kolombiya Uçağından Sağ Kurtulan Var mı?

Bolivya Kolombiya uçağından sağ kurtulan var mı? Bolivya Kolombiya uçağı 81 yolcusuyla birlikte düştü. Bolivya Kolombiya uçağında Chapecoense takımı futbolcuları da vardı.

Bolivya Kolombiya Uçağından Sağ Kurtulan Var mı?

Bolivya'dan Kolombiya'ya giden, 72 yolcu ve 9 mürettebatı taşıyan uçak düştü. Uçakta Brezilya ekibi Chapocoense'nin futbolcuları da vardı. Kazadan en az 6 kişi sağ kurtuldu. Yetkililer en az 10 kişinin olay yerinden alınarak hastaneye götürüldüğünü bildirdi. José María Córdova Havaalanı'nda yapılan açıklamadaysa, kazada en az altı kişi sağ olarak kurtulduğu belirtildi. Açıklamada, "Yetkililere göre, güvenlik görevlileri olay yerine ulaştı ve mümkün olan tüm yardımlar yönlendirildi. Altı kişinin sağ kurtulduğu bildirildi" denildi. Blu Radio'ya konuşan Medellin Belediye Başkanı Federico Gutierrez, gece yarısından önce dağlık bir alanda düşen uçağa doğru yola koyulduğunu belirterek "Bu büyük çapta bir trajedi" ifadelerini kullandı.

BOLİVYA KOLOBİYA UÇAĞI NEDEN DÜŞTÜ?

Venezuela kökenli LAMIA Havayolları'na bağlı RJ85 tipi bir yolcu uçağı, Bolivya'dan Kolombiya'ya giderken, 72 yolcu ve 9 mürettebatıyla düştü. Uçakta Güney Amerika kupası için Atletico Nacional takımı ile karşılaşacak olan Brezilya'nın Chapecoense takımı futbolcuları da vardı. Charter seferini yapmakta olan uçak Bolivia'nın Viru Viru Uluslararası Havalimanı'nından, Kolombiya'nın Medellin kentinde Jose Maria Cordova de Rionegro Havalimanı'na gidiyordu. Kolombia Ulusal Afet ve Risk Yönetimi, uçaktan yaralı olarak kurtulanların bulunduğunu ve hastanelere taşındıklarını duyurdu.Kaza yeri yakınlarındaki La Ceja kasabasının belediye başkanı Elkin Ospina ise ajansa yaptığı açıklamada, "Uçağın yakıtı bitmiş gibi duruyor" iddiasında bulundu. Takımın Facebook sayfasında dün sabah, takım oyuncularının Sao Paulo'nun Guarulhos havaalanında hazırlık yaptığı gösterildi. Kazanın sebebi belli değil ancak uçuş sırasında Kolombiya'da sağanak yağış olduğu ve şimşeklerin çaktığı söyleniyor.