Beyoğlu'nda "Özgecan Yasası" İçin Eylem

Beyoğlu'nda "Özgecan Yasası" İçin Eylem

"Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu" üyeleri, "Özgecan Yasası'nın" çıkarılması için protesto eylemi gerçekleştirdi.

Beyoğlu'nda

"Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu" üyeleri, "Özgecan Yasası'nın" çıkarılması için protesto eylemi gerçekleştirdi.

Platform üyeleri, "Özgecan Yasasını Kazanacağız" sloganı eşliğinde Beyoğlu Tünel'de toplandı. Eyleme, CHP İstanbul milletvekilleri Gülay Yedekçi, Selina Doğan ve CHP Hatay milletvekili Hilmi Yarayıcı da katıldı.

Gruptakiler, öldürülen kadınların fotoğrafları ve dövizlerle, sloganlar eşliğinde Galatasaray Meydanı'na yürüdü.

Burada açıklama yapan Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu Genel Temsilcisi Gülsüm Kav, bugün Türkiye'de yaşanan ve sürekli ölüm haberleri alınan çatışmalı ortamda, kadın cinayetlerinin artarak devam ettiğini söyledi.  

Kav, "Bu cinayetler yokmuş gibi yapılamaz, görmezden gelinemez. Biz kadınlar yaşam hakkımızdan asla vazgeçmeyeceğimizi, "Özgecan Yasasını" unutmadığımızı göstermek için buradayız" dedi.

Mecliste savaş için tezkere görüşüldüğünü ama Özgecan Yasası'nın görüşülmediğini dile getiren Kav, "Yeni kurulacak seçim hükümeti mi olur her ne olursa olsun, bir an önce yeni sorunlar çıkarmaktan vazgeçip mevcut gerçek sorunlarımızın çözümü için savaşı durduracak adımlar atılmalı, Özgecan Yasası çıkarmalıdır" diye konuştu.

Grup, açıklamanın ardından dağıldı.