Bernard Arnault kimdir? Bernard Arnault kaç yaşında ve nereli? Bernard Arnault mesleği ne? LVMH nedir? LVMH markaları nelerdir? - Haberler
Haberi Paylaş

Bernard Arnault kimdir? Bernard Arnault kaç yaşında ve nereli? Bernard Arnault mesleği ne? LVMH nedir? LVMH markaları nelerdir?

Haberler.com - Gündem
 - Güncelleme:

Bernard Arnault, dünyanın en zengin insanı unvanını Amazon'un sahibi Jef Bezos'un elinden aldı. Son denge ile dünyanın en sengin inanı olan Bernard Arnault, dünyada ve ülkemizde gündem olurken Bernard Arnault kimdir? Bernard Arnault kaç yaşında ve nereli? Bernard Arnault mesleği ne gibi sorular sıkça sorulmaya başlandı.

Fransız iş adamı Bernard Arnault, dünyanın en zenginleri listesinde 1 sıraya oturdu. Uzun süredir listenin üst sırasında yer alan Jeff Bezos'u geride bırakarak 1. Sıraya yükselen Bernard Arnault vatandaşların da merak konusu oldu. Peki Bernard Arnault kimdir? Bernard Arnault kaç yaşında ve nereli? Bernard Arnault mesleği ne?

Bernard Arnault doğum tarihi: 5 Mart 1949 (70 yıl yaşında), Roubaix, Fransa

Bernard Arnault boyu: 1,85 m

Bernard Arnault net serveti: 117 Mr $ (Ocak 2020)

Bernard Arnault unvan: Başkan ve İcra Kurulu Başkanı, LVMH; Başkan, Christian Dior

Bernard Arnault eş: Hélène Mercier (e. 1991), Anne Dewavrin (e. 1973–1990)

Bernard Arnault çocuklar: Antoine Arnault, Delphine Arnault, Alexandre Arnault, Frederic Arnault

Bernard Arnault 5 Mart 1949 doğumlu Fransız iş adamıdır. Arnault, Şu anda ki serveti ise 117 milyar dolar seviyesinde olan Bernard Arnault dünyanın en zengin insanı konumundadır.

Arnault, François Hollande'ın Fransa başkanı seçilmesinden sonra vergi oranlarında artışın gündeme gelmesi üzerine 2012 Ağustosunda Belçika vatandaşlığına başvurdu. Bu haberi izleyen haftalarda Arnault'nun Belçika'daki daha avantajlı vergi mevzuatından yararlanmak için grup şirketlerine ait 4,1 milyar Euro aktifi bu ülkeye aktardığı duyuruldu.

Arnault %51 LVMH (Moët Hennessy Louis Vuitton), ve Christian Dior SA. Arnault şirketlerin başkanı ve CEO görevlerini üstlenmektedir.

Kızı Delphine Arnault LVMH başkan yardımmcısı.

Arnault sanat açık artırma şirketi olan Phillips de Pury & Company sahibidir.

LVMH ya da tam adıyla Louis Vuitton Moët Hennessy olan holding, Fransa tabanlı kuruluşa sahiptir. Dünya çapında bilinirliğe sahip olan onlarca markayı bir araya toplayan LVMH, dünyanın en çok kar getiren ürünleri arasında yer almaktadır.

LVMH markaları:

LVMH, çatısı altında faaliyet gösteren lüks markalardan birisi de Louis Vuitton'dur. LVMH çatısı altında faaliyet gösteren diğer markalar da şu şekilde sıralanmaktadır; TAG Heuer, Zenith, Hublot, Bulgari, Dior, De Beers, Fred, Chaumet,Loewe, Celine, Kenzo, Givenchy, Berluti, Fendi, Emilio Pucci, Marc Jacobs, StefanoBi, Donna Karan gibi markalardır.

Haberler.com - Gündem

Fransa, Mart, CEO, Gündem, Ekonomi, Güncel, Haber

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title