Bayırbucak Türkmenlerine Yönelik Kampanyaya Destek Talebi
Haberler » Güncel » Bayırbucak Türkmenlerine Yönelik Kampanyaya Destek Talebi - Haber

Bayırbucak Türkmenlerine Yönelik Kampanyaya Destek Talebi

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi ve Hayrat Vakfı tarafından Bayırbucak Türkmenleri için başlatılan yardım kampanyasına destek bekleniyor.

Bayırbucak Türkmenlerine Yönelik Kampanyaya Destek Talebi

Büyükşehir Belediyesi ve Hayrat Vakfı tarafından Bayırbucak Türkmenleri için başlatılan yardım kampanyasına destek bekleniyor.

Kahramanmaraş'ın plaka kodu kadar tır yardım hedeflenen kampanya kapsamında toplanan malzemeler, kentin düşman işgalinden kurtuluş günü 12 Şubat'ta 'ye gönderilecek.

Ulu Cami önünde desteklerin kabul edildiği yardım tırında incelemede bulunan Kahramanmaraş Valisi Güverçer, Büyükşehir Belediye Başkanı ve AK Parti İl Başkanı Ahmet Özdemir kampanyaya destek istedi.

Vali Güvençer, burada yaptığı konuşmada, kampanyaya iştirak etmenin insanlık, Müslümanlık ve kardeşlik borcu olduğunu dile getirerek, "Bu borç da sonuna kadar eda edilecek. Bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın. İnşallah bizler bu zulme sessiz kalmayacağımızı göstereceğiz" diye konuştu.

Büyükşehir Belediye Başkanı Erkoç da Suriye'de çok büyük bir zulüm yapıldığını dile getirerek, katliama dünyanın şahitlik ettiğini söyledi. Bunun tarih sayfalarına kara bir leke olarak geçeceğini anlatan Erkoç, şöyle dedi:

"Türkmendağı'ndaki kardeşlerimiz özellikle son 6 aydan bu yana çok büyük bir bombardımana tabi tutulmaktadır. Burası hem zalim Esed yönetimi, hem de Rusya hükümetinin uçakları tarafından bombalanmakta, büyük bir vahşet yaşanmaktadır. Bu zulme karşı bizim de yanlarında olduğumuzu ortaya koymak adına Hayrat Vakfı ile bu kampanyayı başlattık. Kahramanmaraş'ın istiklaline kavuştuğu 12 Şubat günü Bayırbıcak Türkmenlerinin istiklallerine kavuşması dileğiyle buradan yardımlarımızı göndermeyi hedefliyoruz."

Kaynak: AA

Manşet

Haberler