"Başarının Ortağı Olalım"

Galatasaray ile Turkcell arasındaki iş ortaklığı anlaşması yapıldı, 200 milyon liralık gelir beklentisi anlatıldı.

NEVZAT DİNDAR

Sarı-kırmızılı taraftarı bir araya getirecek bir projeye imza attıklarını ifade eden Dursun Özbek, "Bugüne kadar başarılı olamamış birçok proje var. Herkes bir şey deniyor" dedi, burada herkesin kazanacağını söyledi.

Galatasaray, taraftarını dijital ortamda bir araya getirecek proje kapsamında Turkcell ile iş ortaklığı anlaşması yaptı.

Ali Sami Yen Spor Kompleksi'nde gerçekleştirilen imza törenine Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, ticaret direktörü Ali Öğüdücü, Turkcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu ile pazarlamadan sorumlu genel müdür yardımcısı İsmail Bütün katıldı.

Başkan Özbek, "Şampiyonluğa adım adım ilerlediğimiz bugünlerde taraftarlarımızdan sarı, kırmızı ve şampiyon paketlerden birini alarak, kulübümüze destek vermelerini bekliyoruz. Çok önemli bir iş ortaklığı. Yeni projeyle hem kulübümüzün hem taraftarlarımızın dijitalleşmesi anlamında çok önemli adım atılacak. Hem kulübümüz hem taraftarlarımız kazanacak" dedi.

'Yaşasın Galatasaray'

Yaptıkları iş birliğinin dünyada örneği olmadığını savunan Özbek, "Bu projeyle bir çatı kuruyoruz. Bütün Galatasaray ailesini Edirne'den Hakkari'ye, Van'a kadar bir çatı altında topluyoruz. Bu çatıyı Galatasaray evi olarak düşünün. Başkanı, futbolcusu, yönetim kurulu, taraftarı, herkes burada olacak. Proje aynı zamanda kulübe gelir de getirecek. Bu yüksek seviyede gelir projesi. İlk aşamada 100, ardından 200 milyon lira mertebesine gidiyor. Bu projeyi başarıya götürmek zorundayız" ifadesini kullandı.

Galatasaray'a destek veren çok büyük bir projeye imza attıklarını dile getiren Dursun Özbek şöyle devam etti: Bugüne kadar başarılı olamamış birçok proje var. Herkes bir şey deniyor. Anca bu, sadece birleşme değil, finansal açıdan büyük destek verecek bir projenin başlangıcı. Galatasaray Başkanı olarak bütün taraftarlarımızı bu sevince ortak olmaya davet ediyorum. Galatasaray, sportif başarılarda olduğu gibi bu konuda da ilk olmanın sevincini yaşıyor. Gelin bu başarının ortağı olalım. Yaşasın Galatasaray."

Transfer paketi!

Gazeteciler, Galatasaray Başkanı Dursun Özbek'e; sarı, kırmızı ve şampiyon paket dışında transfer paketinin de olup olmayacağını sordu. Bunun üzerine Özbek, "Öyle bir paket yapabiliriz. Transfer haberini en önce duyacak kişiler için ayrı paket yapalım. Transfer haberini imza atılmadan önce vereceğimiz bir paket" diye esprili bir cevap verdi.

Üç paketli satış

Turkcell'li Galatasaray taraftarları; sarı, kırmızı ve şampiyon adı verilen 3 farklı dijital paketten birini, 15 Ocak Pazartesi gününden itibaren Turkcell satış kanallarından ya da SMS ile satın alabilecek.

Sarı-kırmızılılar, 7 liralık kırmızı paketle radyo ve 250 dakikalık konuşma ile kendilerini arayanlara Galatasaray marşlarını dinletebilecek.

Tamamen Turkcell'in dijital servislerinden oluşan paketlerden 5 liraya sunulan sarı pakette, taraftarlar radyo uygulamasının yanı sıra BİP üzerinden çağrı merkezi ve sabit numaralar da dahil her yöne 100 dakika arama yapabilecek.

'Amacımız dünyada ilkleri yapmak'

Turkcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu, Türkiye'nin 2023, 2053 ve 2071 hedeflerine yürüdüğünü vurgulayarak, "Futbol, Türk insanın bir anlamda nabzı, aşkı... Gelecek dijital bir dünya olacak, dijital bir ekonomi olacak. Nasıl fiziksel ekonominin yakıtı petrolse, dijital ekonominin yakıtı data... Amaç, Galatasaray camiasını dijital ortamda buluşturmak; Galatasaray ruhunu, hayatın parçası olan, anında hissettiren bir ortama taşımak ve sürdürülebilir bir ekonomik değer yaratmak" dedi. Terzioğlu sözlerini şöyle sürdürdü:

"Böyle bir projede Galatasaray gibi güzide bir kulüple iş birliği yapmak, bu vizyonun parçası olmak bizi çok mutlu ediyor. Amacımız dünyada ilkleri yapmak. En kaliteli bilgiyi, en çok ihtiyacı olan, ondan en çok keyif alacak insanlarla buluşturmak."

'İyi hesap yapsaydınız!'

Projenin detaylarıyla ilgili bilgi veren Turkcell Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı İsmail Bütün, Galatasaray'ın atacağı her golde taraftarların kazanacağını söyledi.

Bütün, "İlk aşamadaki iş, taraftar destek paketi olacak. Bu paket 15 Ocak itibarıyla satışa sunulacak. 3 farklı seçenek var: sarı, kırmızı ve şampiyon paketler... Şampiyon paketin içeriğinde taraftar uygulaması, goller cepte olacak. Taraftarlar, Galatasaray'ın oynadığı tüm maçlardaki gollere, maç kadrolarına, haberlere buradan ulaşacak. Her golde Galatasaray taraftarı 100 megabayt kazanacak. Paketin 9 liralık değeri olacak" dedi.

Bunun üzerine Dursun Özbek, "Biraz iyi hesap yapsaydınız, attığımız gol sayısı yüksek" ifadesini kullandı.

MİLLİYET, Galatasaray'ın bu anlaşmasını 9 Ocak'ta duyurmuştu.

]

Kaynak: Skorer