Bar Cinayeti Davası Başladı

Bar Cinayeti Davası Başladı

Samsun'da, Bir Barda 200 YTL'lik Hesap Yüzünden 1 Kişinin Öldüğü, 7 Kişinin de Yaralandığı Silahlı Çatışmayla İlgili 4'ü Tutuklu 6 Kişinin Yargılanmasına Başlandı.

Bar Cinayeti Davası Başladı

Samsun'da, bir barda 200 YTL'lik hesap yüzünden 1 kişinin öldüğü, 7 kişinin de yaralandığı silahlı çatışmayla ilgili 4'ü tutuklu 6 kişinin yargılanmasına başlandı.

Edinilen bilgiye göre, 19 Mayıs Mahallesi Dr. Kamil Caddesi üzerinde bulunan C Bar'da 5 ay önce meydana gelen olayda iddiaya göre, iş yeri sahipleri ile müşteriler arasında 200 YTL'lik hesap yüzünden tartışma çıktı. Tartışmanın büyüyerek silahlı çatışmaya dönüşmesi sonucu ortalık kan gölüne döndü. Silahlı çatışmada müşterilerden Musa Akçay (29) olay yerinde hayatını kaybederken, tabancayla vurularak yaralanan işyeri sahibi Tahsin D. (52), oğlu Serkan D. (25) ile müşterilerden İsmail Y. (29), Ali B. (37),

Musa Ç. (29) ve Mustafa B. (25) ile darp sonucu Fatih C. (24) yaralandı. Olayla ilgili tutuklanan iş yeri sahili Tahsin D, oğlu Serkan D, ortağı Caner Ç. ile Tarık A. ile tutuksuz olan Selim G. ve Muhammet D.'nin yargılanmasına başlandı. Samsun 1. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davanın ilk duruşmasında iş yeri sahibi Tahsin D, hakkındaki suçlamaları kabul etmedi. Ölen Musa Akçay'ın hesap yüzünden tartışma çıkardığını, ödememek için direndiğini, olayı yatıştırmak isterken silahını ateşlediğini belirten

Tahsin D, olayların büyümemesi için mücadele verdiğini söyledi. Serkan D. ise babasının bu olayda suçsuz olduğunu, silah kullanmadığını ifade ederek, "Musa Akçay, olaydan bir süre önce travestiler ile tartıştı. Babam müdahale etti ve yatıştırdı. Daha sonra Murat Akçay, hesap yüzünden garsonlarla tartıştı. Hesap ödemek istemiyordu. Etrafa hakaretler yağdırıyordu. Babam yine müdahale etti ve 'hesabı ödemek istemiyorsa, ödemesin' diye konuştu. Bu sırada silahına sarıldı. Ateş edince ben de tabancamı ateşledim"

dedi.

Duruşma şahitlerin dinlenmesi için ertelendi.

(MAY-SA-SN-SN-Y)