Ani Bastıran Yağmur Kayseri'de Hayatı Felç Etti

Ani Bastıran Yağmur Kayseri'de Hayatı Felç Etti

Kayseri'de Aniden Bastıran Sağanak Yağış Hayatı Felç Etti. Birçok Araç Yollarda Mahsur Kalırken, Bodrum Katlardaki Evleri de Su Bastı.

Ani Bastıran Yağmur Kayseri'de Hayatı Felç Etti

Kayseri'de aniden bastıran sağanak yağış hayatı felç etti. Birçok araç yollarda mahsur kalırken, bodrum katlardaki evleri de su bastı.

Kayseri'nin Hürriyet Mahallesi, Aydınlıkevler Mahallesi, Yeni Mahalle, Yeşil Mahalle, Erkilet ve Boztepe mevkileri ile ilçelerde aniden bastıran sağanak yağışın ardından bodrum katlardaki yüzlerce evi su basarken, vatandaşlar kovalarla suları tahliye etmeye çalıştı. Yağış nedeniyle Yeni Mahalle Bebek Evler civarında 2 eve yıldırım düşmesi sonucu maddi hasar meydana geldi. Gazi Osman Alt Geçidi'nden geçmeye çalışan bir minibüs ve bir kamyon da sulara gömüldü. Araçlar köprü altında mahsur kalırken,

araçlarda bulunan vatandaşlar uzun süre yardım bekledi. Bu sırada motoruna su giren birçok araçta yol ortasında mahsur kaldı.

Vatandaşlar, belediyenin altyapı sorunuyla ilgilenmediğini ve her yağmurda caddelerin suyla dolduğunu iddia etti. Birçok vatandaştan aynı anda ihbar alan itfaiye ve polis telefonları adeta kilitlenirken, itfaiye ekipleri ile vatandaşlar arasında da zaman zaman tartışma yaşandı.

(KÖZ-MÇ-CC-Y)

Kaynak: İHA