Amasya'da içme suyu yüzde 50 ucuzladı: Metreküpü 1,20 lira - Haberler Ekonomi
Haberi Paylaş

Amasya'da içme suyu yüzde 50 ucuzladı: Metreküpü 1,20 lira

İhlas Haber Ajansı - Haberler | Ekonomi

Amasya'da içme suyu fiyatları 1 Ocak 2021'den itibaren geçerli olmak üzere yüzde 50 ucuzladı. 48 bin 800 su abonesi olan 114 bin nüfuslu şehirde şebeke suyunun bir metreküpünün ücreti 2,40 liradan 1,20 liraya düştü.

Su fiyatını yarı yarıya ucuzlatan Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı, "Büyüklerimiz 'vatandaşın suyuna, sabununa dokunmayın' derlerdi. Bırakın vatandaşlarımız evine bir ekmek daha götürsün. 150 lira ödeyen, 75 lira ödeyecek. 75 lirada belki bir aylık ekmek parası olacak. Allah'ın suyunu, Cenab-ı Hakk'ın nimetini bizim kullardan esirgemek gibi bir niyetimiz olabilir mi? Başka yerlerden kazanalım" diye konuştu.

Amasya'da içme suyu yüzde 50 ucuzladı: Metreküpü 1,20 lira

ELEKTRİĞE DE İNDİRİM YAPACAK

Akdağ mevkisinden şehre geri kazandıracakları ilave su ile şehir merkezindeki kuyulardan su çıkartmak için ödedikleri elektrik faturasının önemli bir bölümünden kurtulacaklarına değinen Başkan Sarı, kuracakları hidroelektrik santraliyle de elektrik enerjisi üretip bu tasarrufu vatandaşların faturasına yansıtacaklarını vurguladı.

Amasya'da içme suyu yüzde 50 ucuzladı: Metreküpü 1,20 lira

VATANDAŞ İNDİRİMDEN MEMNUN

Vatandaşlardan Mustafa Alan su indiriminin koronavirüs (Kovid-19) salgını döneminde halka adeta ilaç gibi geleceğini belirtti. Dilek Çiftçi ise bu durumun ev ekonomisine önemli katkısının olacağını söyledi.

İhlas Haber Ajansı - Ekonomi Haberleri

Mehmet Sarı, Amasya, Ocak, Yaşam, Ekonomi, Güncel, Haber

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
Yorumlar (22)
Yıldırım:Sayın Başbakanım çok yerinde bir karar olmuş. Allah razı olsun. İnşaallah diğer belediyeler de böyle bir adım atar. Örnek bir davranış Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
Sencer:Sayın başkan bu indirimi sana zahmet dükkan acarken ruhsat parasını da 25 binlerden 600 TL arasına dusurmenide bekliyoruz yoksa diğer seçimde yoksun seçmenin olarak sesleniyorum Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
Xyz:Bir taraftan kuraklık var deniyor, bir taraftan suyu indirimle satıyorlar, komedi gibi memleket. Cevap Yaz 1 0 Yayından Kaldır
Tüm 22 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title