Almanya'daki Yeniceliler Başkanalrını Seçti

Almanya'daki Yeniceliler Başkanalrını Seçti

Almanya'da Bulunan Karabük -Yenice ve Çevresi Kültür ve Dayanışma Derneği Olağan Genel Kurulunu Essen Fatih Camii Toplantı Salonunda Yapıldı. Mevcut Başkan Hüseyin Dereli'nin Aday Olmadığı Seçimlerde Dursun Döngel ve Neşet Yirmibeş Aday Oldu. Seçimlerde Yüzde 79 Oy Alan Döngel Almanya Karabük - Yenice ve Çevresi Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Oldu.

Almanya'daki Yeniceliler Başkanalrını Seçti

Almanya'da bulunan Karabük -Yenice ve Çevresi Kültür ve Dayanışma Derneği olağan genel kurulunu Essen Fatih Camii toplantı salonunda yapıldı. Mevcut Başkan Hüseyin Dereli'nin aday olmadığı seçimlerde Dursun Döngel ve Neşet Yirmibeş aday oldu. Seçimlerde yüzde 79 oy alan Döngel Almanya Karabük - Yenice ve Çevresi Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı oldu.

Essen Fatih Camii toplantı salonundan yapılan kongre de Divan Başkanlığına Kurucular Kurulu Başkanı Muharem Doğancı, Divan Başkan Yardımcılığını icra Kurulu Başkanı İbrahim Doğancı, Katipliklere, Reyhan Ören ve İlkay Kocaman seçilirken seçim listelerinden Ahmet Onur ve Ayhan Eren'de gözlemci olarak yerini aldı. Başkan adayı Dursun Döngel kongrede yaptığı konuşmasında, derneğin kurulmasına sebep olan ve önceki dönemlerde görev yapan başkanlarına teşekkür etti. Döngel, "Biz yönetime geldiğimiz takdirde, geleneksel iftar yemeği, kurban bayramı kutlaması, geleneksel gecemizi en iyi şekilde yapacağız. Göreve gelirsek arkadaşlarımla ve siz değerli hemşerilerimizle istişare yaparak Yenice'ye Yüksek okul yapılması için kampanya başlatarak bu konuda çalışmalar yapacaklarını" söyledi.

Yapılan konuşmaların ardından geçilen seçimlerde kullanılan oyların yüzde 74.9'unu alan Dursun Döngel dernek başkanlığına seçildi. Seçim sonrası her iki aday birbirini kutlayarak başarılar diledi. Almanya Karabük - Yenice ve Çevresi Kültür ve Dayanışma Derneği'nin yeni yönetim kurulu, Başkan Dursun Döngel, Başkan yardımcıları, Satılmış Koymatlı, Şaban Onur, Abdullah Ören, Genel Muhasipler Ayhan Eren, Metin Bagbaşı, Genel Sekreterler Hüseyin Kurt, Muzaffer Çavuş, Basın Sorumlusu Ali İnan, Zabıt Katibi Zeki Kocaman, Halkla ilişkiler Yalçın Yirmibeşoğlu, Yönetim Kurulu Üyeleri Halit Alazoğlu, Sedat Koca, Mehmet Topraklı ve Erdal Onur şeklinde oluştu.

(YE-ET-Y) 26.05.2008 19:58 TSİ