Aliağa 23 Nisan'ı Coşkuyla Kutlayacak

Aliağa 23 Nisan'ı Coşkuyla Kutlayacak

Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 98. yılı yurt genelinde olduğu gibi İzmir’in Aliağa ilçesinde de birbirinden renkli etkinlik ve konserlerle kutlanacak.

Aliağa 23 Nisan'ı Coşkuyla Kutlayacak

Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nın 98. yılı yurt genelinde olduğu gibi İzmir'in Aliağa ilçesinde de birbirinden renkli etkinlik ve konserlerle kutlanacak. İki ülkeden 150 misafir öğrencinin de katılacağı 23 Nisan etkinlikleri dört gün boyunca dolu dolu kutlanacak.

Aliağa Belediyesi tarafından düzenlenen Uluslararası Çocuk Şenliği 20 Nisan Cuma günü açılış korteji ile başlayacak. Aliağa Belediyesi gösteri gruplarının da katılacağı kortej saat 18.00'de Enka Spor Salonu önünden başlayacak ve İstiklal Caddesi güzergahı sonrası Avcı Ramadan Çocuk Oyun Rekreasyon Alanında son bulacak.

Aliağa Belediyesi'nin 20-21-22-23 Nisan tarihlerinde gerçekleştireceği ve Bosna Hersek ile Makedonya'dan misafir ülke çocuklarının da katılacağı kutlama etkinlikleri Aliağa'nın Helvacı ve Yeni Şakran mahallelerini de kapsayacak.

Derya Uluğ ve Tuğba Yurt geliyor

Pop müziğinin sevilen isimleri Derya Uluğ ve Tuğba Yurt, etkinlikler kapsamında Aliağa'da sahne alacak. Aliağa'da hayranları ile buluşacak olan genç sanatçılar, 23 Nisan coşkusunu zirveye taşıyacak. Avcı Ramadan Çocuk Oyun ve Rekreasyon Alanında ücretsiz olarak gerçekleştirilecek konserlerde Derya Uluğ 22 Nisan Pazar günü saat 21.00'de, Tuğba Yurt ise 23 Nisan Pazartesi günü saat 21.00'de sahne alacak. - İZMİR

Kaynak: İHA