AK Parti Ceyhan İlçe Kongresi

AK Parti Ceyhan İlçe Kongresi
Anadolu Ajansı - Haberler | Yerel

AK Parti Ceyhan İlçe Teşkilatı 4.Olağan Kongresinde tek liste ile gidilen seçimde Süleyman Ulu başkan oldu.

AK Parti Ceyhan İlçe Teşkilatı 4. Olağan Kongresinde tek liste ile gidilen seçimde Süleyman Ulu başkan oldu.

AK Parti İl Başkanlığından yapılan yazılı açıklamaya göre, kongre bir düğün salonunda gerçekleştirildi.

Kongrede konuşan AK Parti Adana Milletvekili Necati Çetinkaya, ülkenin çok sıkıntılı olduğu bir dönemde AK Parti'nin kurulduğunu hatırlatarak, "Milli birliği her dönemde koruyan esnafın bile ayaklandığı, yazar kasaların Başbakanın ayağına atıldığı ve başbakanlık binasına tırların sürüldüğü sıkıntılı günlerin üzerine AK Parti güneşi halkımızın büyük teveccühü ile doğdu" ifadelerini kullandı.

Geçmişte faize ve hortuma giden paralar olduğunu kaydeden Çetinkaya, şöyle devam etti:

"Hortumcuların hortumlarını kestik, bu paraları fakire fukaraya aktardık. Ayrıca bu paralar size hizmet olarak geri dönüyor. Biz sizin için hizmet üretiyoruz. Biz milletimize olan aşkımızla adeta Ferhat gibi dağları aşıyor, bu aşk için yaşıyoruz."

AK Parti Adana Milletvekili Fatoş Gürkan ise 28 Şubat gününün AK Parti için bir milat olduğunu vurguladı. Gürkan, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"28 Şubat süreci milletimiz ve AK Parti için yeniden doğuşa vesile oldu. O sürecin yaşanması AK Parti meşalesini yaktı ve memleket karanlık bir devirden aydınlığa kavuştu. Bize destek olan milletimizden Allah razı olsun."

AK Parti Adana İl Başkanı Ziyaettin Yağcı ise kongrede, mevcut Başkan Bülent Demirel'e teşekkür plaket verdi.

Kongreye, AK Parti Mersin Milletvekili Ahmet Tevfik Uzun, Sarıçam Belediye Başkanı Ahmet Zenbilci, Yumurtalık Belediye Başkanı Turgut Erişmen, AK Parti Adana İl Kadın Kolları Başkanı Emine Karaköse ve partililer katıldı.

-İlçe yönetimi-

Tek liste ile gidilen seçimde Süleyman Ulu başkanlığındaki AK Parti yönetim kurulu şöyle oluştu:

"Şükrü Bozcalar, Mehmet Hüsnü Civelek, Önder Yağ, Özkan Koç, Osman Üstün Keşlikli, Bünyamin Bozkurt, Yunus Gürtaş, Uğur Kurt, Tayfun Eker, Burhan Erol, Adnan Kabasakal, Salih Ölke, İbrahim Uçaroğlu, Mehmet Avran, Recai Pelvan, Hüseyin Göldal, Şerife Yeleç Çelebi, Sevgi Övet, Mahmut Aktaş, Zeki Candan Karataş, Eyüp Konuk, Rıfat Örek, Ferhat Güranioğlu, Onur Çolaklar, Mehmet Tarık Akşener, Turan Güleç, Nurten Özsu, Fethullah Kayalık ve Emin Arslan."

- ADANA

Kaynak: Anadolu Ajansı

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title