Ahıska Türkleri Haberleri

Ahıska Türkleri haber, Ahıska Türkleri son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Ahıska Türkleri - 03.03.2016
Türkiye Ahıska Türklerine Kucak Açmaya Devam Ediyor
Ukrayna'nın doğusunda, Rusya'nın desteklediği ayrılıkçıların başlattığı iç savaş yüzünden evlerini ve işlerini kaybeden Ahıska Türklerinden oluşan ikinci kafile Türkiye'ye hareket etti.
Ahıska Türkleri - 03.03.2016
Ukrayna'dan Ahıska Türklerinin İkinci Kafilesinin Gelmesi
Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, Ukrayna'dan Ahıska Türklerinin ikinci kafilesinin Türkiye'ye getirilmesine ilişkin, "Biz, hükümet olarak Ahıska Türklerine, soydaşlarımıza, kardeşlerimize sahip çıkmaya, onların davasını en yüksek perdeden savunmaya devam edeceğiz.
Ahıska Türkleri - 29.02.2016
Ahıska Türkleri Meslek Sahibi Oluyor
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatı, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun koordinasyonunda Ukrayna'dan Türkiye'ye getirilerek Erzincan'ın Üzümlü ilçesine yerleştirilen Ahıska Türklerinin istihdamına yönelik, kazıcı yükleyici iş makinesi operatörlüğü kursu açıldı.
Ahıska Türkleri - 27.02.2016
Ahıska Türkleri Erzincan'a Yerleştirilecek
Cumhurbaşkanı'nın talimatı ve Başbakan'ın koordinasyonunda Türkiye'de iskan ettirilecek Ahıska Türklerinin ikinci kafilesi 3 Mart'ta Erzincan'a gelecek.
Ahıska Türkleri - 25.02.2016
Diyanet Ahıska Türklerine Hediye Paketi Gönderdi
GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : İlçe Müftüsü Adem Karadeniz ve beraberinde müftülük personelinin kapı kapı paketleri dağıtması Pakette bulunanlar hakkında bilgiler verilmesi İl Müftüsü Yavuz Karabayır tarafından camide Ahıskalı cemaate paket dağıtılması İl Müftüsü Yavuz Karabayır'ın konuşması Ahıskalı Musa Yusuf'un konuşması Diyanet Ahıska Türklerine hediye paketi gönderdi Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın talimatı, Başbakan Davutoğlu'nun koordinasyonunda Ukrayna'dan Türkiye'ye getirilerek Erzincan'ın Üzümlü ilçesine yerleştirilen Ahıska Türklerine, manevi ihtiyaçlarını karşılamak üzere Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından gönderilen ve içerisinde Rusça mealli Kuran-ı Kerim, ilmihal, seccade ve tespih bulunan paketler dağıtıldı Ahıska Türklerinden Musa Yusuf: "Biz Ukrayna'da da dinimizi yaşıyorduk ama Allah'a hamdolsun burada daha da güzel yaşıyoruz" Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatı, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun koordinasyonunda Ukrayna'dan Türkiye'ye getirilerek Erzincan'ın Üzümlü ilçesine yerleştirilen Ahıska Türklerinin manevi ihtiyaçlarını karşılamak üzere Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından gönderilen ve içerisinde Rusça mealli Kur'an-ı Kerim, ilmihal, seccade ile tespih bulunan paketler ailelere dağıtıldı.
Ahıska Türkleri - 25.02.2016
Diyanet Ahıska Türklerine Hediye Paketi Gönderdi
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatı, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun koordinasyonunda Ukrayna'dan Türkiye'ye getirilerek Erzincan'ın Üzümlü ilçesine yerleştirilen Ahıska Türklerinin manevi ihtiyaçlarını karşılamak üzere Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından gönderilen ve içerisinde Rusça mealli Kur'an-ı Kerim, ilmihal, seccade ile tespih bulunan paketler ailelere dağıtıldı.
Ahıska Türkleri - 16.02.2016
Ahıska Türklerine Türbe ve Camiler Tanıtıldı
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatı, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun koordinasyonunda Ukrayna'dan Türkiye'ye getirilerek Erzincan'ın Üzümlü ilçesine yerleştirilen Ahıska Türkleri, Erzincan'daki türbe ve camileri ziyaret etti.
Ahıska Türkleri - 15.02.2016
Başbakan Davutoğlu Ukrayna'da Görüşmelerde Bulundu
Dha DIŞ HABER – Ukrayna'da bulunan Başbakan Ahmet Davutoğlu AGİT Ukrayna AGİT Özel Gözlem Misyonu Başkanı Büyükelçi Ertuğrul Apakan'ı ve Dünya Ahıska Türkleri Birliği Ukrayna Temsilcisi Marat Resuloğu'nu ayrı ayrı kabul etti.
Ahıska Türkleri - 15.02.2016
Davutoğlu, Ahıska Türklerinin Temsilcilerini Kabul Etti
Ukrayna'da temaslarda bulunan Başbakan Ahmet Davutoğlu, Ahıska Türklerinin temsilcileriyle bir araya geldi.
Ahıska Türkleri - 15.02.2016
Tika'nın Kırgızistan'daki Faaliyetleri
Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı (TİKA) Başkan Yardımcısı Mehmet Süreyya Er, "Ahıska Türklerini, Türk diline göstermiş oldukları hassasiyetleri nedeniyle takdir ediyorum" dedi.
Ahıska Türkleri - 15.02.2016
Ahıskalı Türklerin İstihdamına Yönelik Çalışmalar Başlatıldı
Üzümlü ilçesinde iskan edilen Ahıska Türklerinin bilgi ve becerilerine uygun şekilde üretime katılmalarını sağlamak amacıyla tarım ve hayvancılık konusunda toplantı düzenlendi.
Ahıska Türkleri - 14.02.2016
Davutoğlu'nun Ziyareti Ahıska Türklerini Duygulandırdı
Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun, Ukrayna'dan getirilerek Erzincan'ın Üzümlü ilçesine yerleştirilen Ahıska Türklerini ziyareti büyük bir mutlulukla karşılandı.
Ahıska Türkleri - 13.02.2016
Başbakan Davutoğlu'ndan Ahıska Türklerine Ziyaret
Başbakan Ahmet Davutoğlu, Ukrayna'dan getirilerek Erzincan'a yerleştirilen Ahıska Türklerini ziyaret etti.
Ahıska Türkleri - 13.02.2016
Başbakan Davutoğlu Erzincan'da
Davutoğlu, Ukrayna'dan getirilen Ahıska Türklerinin yerleştirildiği Erzincan'ın Üzümlü ilçesinde vatandaşlara hitap etti.
Ahıska Türkleri - 13.02.2016
Davutoğlu: Bölücü Terör Örgütüne Karşı Dik Duracağız (3)
AHISKA TÜRKLERİNE ÜZÜMLÜ'DE SESLENDİ Ahıska Türklerinin yerleştirildiği Üzümlü İlçesine geçen Başbakan Davutoğlu, vatan hasretiyle yanan Ahıskalılar'a Erzincan'da kucak açıldığını bildirdi.
Ahıska Türkleri - 11.02.2016
Erzuncan Valisi Kahraman'dan Üzümlü'ye Ziyaret
Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun, Üzümlü'de iskan edilen Ahıska Türkleri ile bir araya gelmek üzere ziyaret edeceği ilçede hazırlıkları yerinde inceledi.
Ahıska Türkleri - 11.02.2016
2016 Yılı Bütçesi TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda
Çavuşoğlu, Azerbaycan ile Türkiye'nin, kardeşlik duygularının yanı sıra stratejik ortaklık çalışmalarını da yürüttüğünü kaydetti. Gürcistan'ın da stratejik ortak ve komşu olduğunu belirten Çavuşoğlu, Türkiye'nin, Gürcistan'ın dış ticaretinde ilk sırayı aldığını ifade etti. Çavuşoğlu, Ahıska Türklerinin Gürcistan'daki ata topraklarına dönüşleri için de gerekli adımların atıldığını söyledi.
Ahıska Türkleri - 10.02.2016
Ahıskalı Çocuklar Kur'an-ı Kerim Öğreniyor
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatı, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun koordinasyonunda Ukrayna'dan Türkiye'ye getirilerek Erzincan'ın Üzümlü ilçesine yerleştirilen Ahıska Türklerinin çocuklarına Kur'an-ı Kerim ve din dersleri verilmeye başlandı.
Ahıska Türkleri - 08.02.2016
Başbakan Davutoğlu, Ahıska Türklerini Ziyaret Edecek
Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla Ukrayna'dan Türkiye'ye getirilerek Erzincan'ın Üzümlü ilçesine yerleştirilen Ahıska Türklerini ziyaret edeceği bildirildi.
Ahıska Türkleri - 06.02.2016
Ahıska Türklerine "Ensar Camii"
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın talimatı, Başbakan Davutoğlu'nun koordinasyonunda Ukrayna'dan Türkiye'ye getirilerek Erzincan'ın Üzümlü ilçesine yerleştirilen Ahıska Türkleri ibadetlerini kendileri için yapılan Ensar Camii'nde yerine getiriyor.
Ahıska Türkleri - 28.01.2016
Ahıska Türklerinin Sorunları Görüşüldü
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun koordinasyonunda Ukrayna'dan Türkiye'ye getirilerek Erzincan'ın Üzümlü ilçesine yerleştirilen Ahıska Türklerinin, yeni hayatlarında karşılaştıkları sorunlar düzenlenen toplantıda görüşüldü.
Ahıska Türkleri - 21.01.2016
Datüb Katılımcıları Sertifikalarını Aldı
YTB tarafından 2 gün boyunca Dünya Ahıska Türkleri Birliği (DATÜB) üyeliren yöjnelik düzenlenen Kapasite Geliştirme Programı sona erdi.
Ahıska Türkleri - 20.01.2016
Başbakan Yardımcısı Akdoğan'ın Kabulü
Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, Dünya Ahıska Türkleri Birliği (DATÜB) Başkanı Ziyattin Kassanov ve beraberindeki heyeti kabul etti.
Ahıska Türkleri - 19.01.2016
Dünya Ahıska Türkleri Birliği Ankara'da Toplandı
Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkan Yardımcısı Serdar Gündoğan, Ahıskalı Türklerin, Türk soydaşlar denilince akla gelen ilk üç kardeş toplumdan biri olduğunu söyledi.
Ahıska Türkleri - 19.01.2016
Dünya Ahıska Türkleri Birliği Kapasite Geliştirme Programı Açılışı
Başbakanlık Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB) ve Dünya Ahıska Türkleri Birliği (DATÜB) tarafından düzenlenen Dünya Ahıska Türkleri Birliği Kapasite Geliştirme Programının açılışı Meyra Palace Otel’de gerçekleşti.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Ahıska Türkleri Haberleri | Ahıska Türkleri Haber - Haberler - Sayfa 9 - Ahıska Türkleri haberleri, son dakika ahıska türkleri haber ve gelişmeleri burada. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Demiröz Açıklaması.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 16.6.2021 09:54:46. #1.14#

title