ABD'nin Ankara Maslahatgüzarından Brunson Açıklaması: "Andrew Serbest Kalana Kadar Çalışmalarımıza...
Haberler » Güncel » ABD'nin Ankara Maslahatgüzarından Brunson Açıklaması: "Andrew Serbest Kalana Kadar Çalışmalarımıza... - Haberler

ABD'nin Ankara Maslahatgüzarından Brunson Açıklaması: "Andrew Serbest Kalana Kadar Çalışmalarımıza...

ABD'nin Ankara Maslahatgüzarından Brunson açıklaması: "Andrew serbest kalana kadar çalışmalarımıza devam edeceğiz" ABD'li Papaz Brunson'a Maslahatgüzar Kosnett'ten yarım saatlik ziyaretİZMİR - ABD Ankara Büyükelçisi Maslahatgüzarı Philip Kosnett, ABD'li Papaz Andrew Brunson'un ev...

ABD'nin Maslahatgüzarından Brunson açıklaması: "Andrew serbest kalana kadar çalışmalarımıza devam edeceğiz"

ABD'li Papaz Brunson'a Maslahatgüzar Kosnett'ten yarım saatlik ziyaret


İZMİR - ABD Ankara Büyükelçisi Maslahatgüzarı Philip Kosnett, ABD'li Papaz 'un ev hapsine alınmasının ardından İzmir'deki evinde yaptığı ziyaretin ardından bir açıklama yaparak, "Beyaz Saray ve dışişleri bakanlığından yapılan açıklama gibi bunu memnuniyetle karşılıyoruz; ancak bu geçici bir adımdır. Andrew serbest kalana kadar çalışmalarımıza devam edeceğiz" dedi.

ABD Başkanı Donald Trump'ın Türkiye'den iadesini istediği ve terör örgütleri adına suç işlediği iddiasıyla yargılanan ABD'li Papaz Brunson, ev hapsine karar verilmesinin ardından İzmir Buca F tipi Kırıklar Cezaevi'nden yoğun güvenlik önlemleri eşliğinde çıkmış ve İzmir Kahramanlar'daki evine getirilmişti. Yaşanan bu gelişmelerin üzerinden 24 saat geçmesiyle de, ABD Ankara Büyükelçisi Maslahatgüzarı Philip Kosnett, Andrew Brunson'u evinde ziyaret etti.

"Andrew serbest kalana kadar çalışmalarımıza devam edeceğiz"

Kosnett, yaklaşık yarım saat süren görüşme sonrası kısa bir açıklama yaparak, "Beyaz Saray ve Dışişleri Bakanlığından yapılan açıklama gibi bunu memnuniyetle karşılıyoruz; ancak bu geçici bir adımdır. Andrew serbest kalana kadar çalışmalarımıza devam edeceğiz. Amerikan diplomatik misyonunda çalışan haksız yere tutulan Türk vatandaşlarının da serbest bırakılana kadar çalışmalarımıza devam edeceğiz.

Kaynak: İHA

Haber Videosu

: ABD'nin Ankara Maslahatgüzarından Brunson Açıklaması: "Andrew Serbest Kalana Kadar Çalışmalarımıza...

Manşet

Haberler