Zöhre Ana Cami ve Kuran Kursunun Açılışı Yapıldı

Zöhre Ana Cami ve Kuran Kursunun Açılışı Yapıldı

Zöhre Ana Cami ve Kuran Kursu açılış töreni, Develi Kaymakamı Murat Duru, Develi Belediye Başkanı Mehmet Cabbar, İl Müftüsü Şahin Güven daire amirleri ve mahalle sakinlerinin katılımıyla yapıldı.

Zöhre Ana Cami ve Kuran Kursunun Açılışı Yapıldı

Bahçebaşı Mahallesi ve TOKİ konutlarının tam ortasına yapılan ve on iki ay gibi kısa bir sürede tamamlanan cami ve Kuran Kursunun açılışı Kuranı Kerim tilavetiyle başladı. Develi Müftüsü Zekeriya Koçak'ın selamlama konuşmasının ardından söz alan Develi Belediye Başkanı Mehmet Cabbar "Zöhre Anamız Cami yaptırmak istediğini belirttiğinde ihtiyacı olan bir yeri saptamak istedik ve gördük ki Bahçebaşı Mahallemizin ihtiyacı var. Kendisi de bizi kırmayarak buraya yapılmasına onay verdi. Camimizin gerekli çevre düzenleme çalışmalarını yaptık ve bundan sonra da yapmaya devam edeceğiz. Zöhre Anamız üzerine düşeni yaptı. Mahalle sakinleri olarak da size düşen bu camiyi doldurmanızdır" diyerek mahalle sakinlerinin camiye gereken önemi vermelerini istedi. Develi'nin hayır cenneti olduğunu belirterek sözlerine başlayan Develi Kaymakamı Murat Duru ise "Kendisi her ne kadar İstanbul'da yaşasa da doğduğu toprakları unutmayarak memleketine hayır yapan Zöhre Anamızı bu hayrından dolayı kutluyor; kendisine sağlıklı hayırlı bir ömür diliyorum" dedi.

Programın son konuşmasını ise Kayseri Müftüsü Şahin Güven yaptı. Kayseri'nin hayırseverlerinin hayli fazla olduğunu belirten Güven "Zöhre Anamız ve ecdadımız bize göstermiştir ki hayır işlemek sadece erkeklerin işi değil, hanımefendilerimiz de pekala hayır işlerinde bulunabilirler. Zöhre Anamıza bu duyarlı davranışından dolayı teşekkür ediyorum" dedi. Mahalle sakinlerinden camiyi boş bırakmamalarını sahip çıkmalarını isteyen Kayseri Müftüsü Şahin Güven Başkan Cabbar'a da cami çevresinde yapmış olduğu çevre düzenleme çalışmalarından ve gösterdiği ilgi ve alakadan dolayı da teşekkürlerini iletti. Öğle namazını Zöhre Ana Caminde kılan protokol ve davetliler daha sonra caminin altında bulunan Kuran Kursunu da gezerek bilgiler aldılar. Açılış töreni davetlilere yemek ikramıyla sona erdi.