Yargıtay, çiğnenmiş sakız çıkan damacana suyunu tazminat gerekçesi saymadı

Yargıtay, çiğnenmiş sakız çıkan damacana suyunu tazminat gerekçesi saymadı

28.09.2020 11:49 | Son Güncelleme: 28.09.2020 14:39

Yargıyay 13. Hukuk Dairesi, aldığı damacanın içinden çiğnenmiş sakız çıkan kişinin tazminat başvurusunu su içilmediği için reddetti.

Aldığı damacana suyun içinden çiğnenmiş sakız çıkan bir kişi, maddi ve manevi tazminat için mahkemeye başvurdu. Mahkeme tazminat talebini reddetti. İzmir Bölge Mahkemesi de aynı yönde karar verince söz konusu kişi olayı Yargıtay'a taşıdı. Yargıtay da su içilmediği için maddi ve manevi tazminat talebini reddetti.

İzmir'de yaşayan bir kişi, satın aldığı damacana suyun içinden çiğnenmiş sakız çıkması gerekçesiyle 2 bin 400 lira maddi, 5 bin lira manevi tazminat talebiyle dava açtı.

YEREL MAHKEME TAZMİNAT TALEBİNİ REDDETTİ

Davaya bakan İzmir 8. Tüketici Mahkemesi, içinden sakız çıkan suyun davacı tarafından içilmediği, bu nedenle manevi zararın oluşmadığı sonucuna ulaştı.

Davacının damacana bedelinden başka ispatlanan maddi zararının bulanmadığına hükmeden mahkeme, bu gerekçelerle su bedeli 6,50 liranın dava tarihinden işleyecek yasal faiziyle birlikte davalıdan tahsiline, manevi tazminat ile su bedeli dışındaki maddi tazminat isteminin reddine karar verdi.

YARGITAY'IN KARARIYLA SONUÇ KESİNLEŞTİ

İstinaf yoluna başvurulmasının ardından İzmir Bölge Adliye Mahkemesi 13. Hukuk Dairesi de 6,50 liranın davalıdan tahsiline, fazlaya dair maddi tazminat ile manevi tazminat talebinin reddine hükmetti. Temyiz üzerine dosyayı görüşen Yargıtay 13. Hukuk Dairesi ise istinaf mahkemesi kararını onadı.

Yargıtay, çiğnenmiş sakız çıkan damacana suyunu tazminat gerekçesi saymadı

Kaynak: Anadolu Ajansı / Kemal Karadağ

Haber Yorumları (10)
ADALETSİZADALET: açıp içmiş olsa siz atmadıgınızı ispatlayın derler. Adalet hep zengini korumaya yonelik çalışıyor memleketimde.
KRAL: burası türkiye her yol mübah. . .
MECZUP: eğer hayat size imkan verir ömrünüz yeterse benim yaşıma geldiğinizde istesenizde istemesenizde çok şey görecek çok şey öğreneceksiniz meşrubatta iade şişeli dolumlarda bu sorun her zaman vardı varda olacak çünki. . . nadirde olsa. . . şişede bir önceki kullanıcı şişeye yabancı madde attığında gözden kaçıyor ve bu şişe bir sonraki kullanıcıya ulaşıyor nerdenmi biliyorum? çünki ben bu işide senelerce yaptım şahitte oldum siz en iyisi evinize su arıtıcı alıp kullanın daha sağlıklı ben öyle yapıyorum
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet

Haberler

Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Yargıtay, çiğnenmiş sakız çıkan damacana suyunu tazminat gerekçesi saymadı - Ekonomi
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 21.10.2020 01:10:57. #1.15#
title