Saray Haberleri

Saray haber, Saray son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Saray - 12.8.2012
İran Depremine Van'dan Arama- Kurtarma Ekibi
İran'ın Doğu Azerbaycan eyaletinde meydana gelen ve Eher, Verzegan, Heris ile Keleyber ilçelerine bağlı onlarca köyü yerle bir eden depremlerden hemen sonra, Van'dan bir ekip hazırlandı. 23 Ekim 2011'de 7.2 ve 9 Kasım 2011'de 5.6 büyüklüğünde meydana gelen depremlerde 644 kişinin yaşamını Van'dan yola çıkan ekibi, Van Valisi Münir Karaloğlu ve AFAD Başkanı Fuat Oktay yolcu etti. Van AFAD'tan yola çıkan ekip, Türkiye'nin İran Sınırı olan Saray İlçesi'ndeki Kapıköy Sınır Kapısı'nda bekleyecek.
Saray - 12.8.2012
Türkiye'den, Deprem Bölgesi İran'a Kurtarma Ekibi Yola Çıktı
İran'ın Tebriz bölgesinde meydana gelen depremlerin ardından Van Acil Afet Durum Müdürlüğü, İran'da arama kurtarma çalışmalarına destek vermesi için 30 kişilik bir ekip hazırladı. Ancak İran'dan bir yardım talebinin gelmemesinden dolayı ekip hazır olarak AFAD Müdürlüğü'nde bekletildi. Ancak yardım talebinin gelmesi durumunda zaman kaybının yaşanmaması için Van'da hazırlanan ekip Saray ilçesindeki Kapıköy Sınır Kapısı'na gönderildi.
Saray - 11.8.2012
Van'a Bir Uçak Dolusu Tekstil Yatırımcısı Geliyor
Program bitiminde görev yerleri değişen; Vali Yardımcısı Murat Uzunparmak, Erciş Kaymakamı Ramazan Fani, Özalp Kaymakamı Şener Çağlar, Saray Kaymakamı Ayşe Şeyda Çağlar ve Çatak Kaymakamı Cemal Demiryürek'e birer plaket takdim edildi.
Saray - 1.8.2012
Kaçırılan Muhtarın Serbest Bırakılması İçin İHD'ye Başvuru
Van'ın Saray ilçesi Koçbaşı köyü Muhtarı Tahirhan Özgün, önceki gün PKK üyeleri tarafından kaçırılmıştı.
Saray - 31.7.2012
PKK Köy Muhtarını Kaçırdı
Van'ın Saray İlçesi Koçbaşı Köyü Muhtarı Tahirhan Özgün, dün akşam saatlerinde bir grup PKK'lı tarafından kaçırıldı.
Saray - 19.7.2012
Vali Karaloğlu, Urartu Müzesi İnşaatında İncelemelerde Bulundu
ESKİ VAN ŞEHRİNDEKİ BİR SOKAKTA BU YIL KAZI ÇALIŞMASINA BAŞLANACAK Vali Karaloğlu, eski Van şehrinde bulunan ve geçen yıl restorasyonu tamamlanan Saray Kapı'nın girişine yapılacak taş köprünün yüklenici firma olan Zeydanlı İnşaat tarafından yapılacağını bildirdi.
Saray - 18.7.2012
Dünya'nın İlk Urartu Müzesi'nin İnşaatına Başlandı
ESKİ VAN ŞEHRİNDE KAZI ÇALIŞMASINA BAŞLANACAK Vali Karaloğlu, eski Van şehrinde bulunan ve geçen yıl restorasyonu tamamlanan Saray Kapı'nın girişine yapılacak taş köprünün, yüklenici firma Zeydanlı İnşaat tarafından yapılacağını bildirdi.
Saray - 18.7.2012
Vali Karaloğlu Van Kalesi'nde İncelemede Bulundu
Eski Van şehrinde bulunan ve geçen yıl restorasyonu tamamlanan Saray Kapısı'nın girişine yapılacak taş köprünün yüklenici firma tarafından inşa edileceğini vurgulayan Karaloğlu, eski Van şehrinin kazı çalışmalarını yürüten İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd.
Saray - 8.7.2012
Van'da Sel
büyük maddi hasar meydana geldi.
Saray - 3.7.2012
Van'daki Mayınlı Saldırıda Yaralananların Sağlık Durumu İyi
Van'ın Saray İlçesi'nde meydana gelen mayınlı saldırı da yaralan 2'si polis 1'i sivil vatandaşın sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi.
Saray - 3.7.2012
Van'da Mayın Patlaması: 3 Yaralı
Saray ilçesindeki Kapıköy Sınır Kapısı'nda görevli polisleri taşıyan zırhlı aracın geçişi sırasında meydana gelen mayın patlamasında, 2'si polis 3 kişi yaralandı.
Saray - 3.7.2012
Van'daki Saldırı
Van'ın Saray ilçesinde polisler ile teröristler arasında çıkan çatışmada yaralan 2'si polis 3 kişi, tedavi altına alındı.
Saray - 3.7.2012
Van'da Polise Saldırı: 3 Yaralı
Van'ın Saray ilçesinde polisler ile teröristler arasında çıkan çatışmada, 2'si polis 3 kişi yaralandı.
Saray - 3.7.2012
Zırhlı Araca PKK'dan Mayınlı Tuzak: 2 Polis Yaralı
Van'ın Saray İlçesi'nde Kapıköy Sınır Kapısı'nda görevli polisleri taşıyan araca PKK'lı teröristler tarafından mayınlı saldırı düzenlendi.
Saray - 3.7.2012
PKK'dan Polise Bir Saldırı Daha
Van'ın Saray ilçesinde Kapıköy Sınır Kapısı'nda görevli polisleri taşıyan araca PKK'lı teröristler tarafından mayınlı saldırı düzenlendi.
Saray - 28.6.2012
Van'da Cinayet
Edinilen bilgiye göre, sabah saat 07.00 sıralarına köyünden ilçe merkezindeki iş yerine gitmekte olan bir vatandaş, Gürpınar ilçesinin Elaçmaz köyü ile Özalp'ın Bağrıaçık köyü arasındaki yolun 3. kilometresinde bir erkek cesedi görünce jandarmayı aradı. İhbar üzerine olay yerine giden jandarma ekipleri, yaptıkları incelemede şahsın sağ kulağının kesilerek 10 metre ileriye atıldığını ve kafasına tek kurşun sıkılarak öldürüldüğünü belirledi. Jandarma, ayrıca kesilen kulak deliğine yerleştirilmiş bir not kağıdı buldu. Üzerinden herhangi bir kimlik çıkmayan şahsın kulağına yerleştirilen notta ne yazıldığı öğrenilemezken, cenazeyi alması için olay yerine Özalp Belediyesi'nden cenaze aracı çağrıldı. Cenaze aracının gelmesinin ardından şoför Muharrem Şahin, yerde yatan kişiyi görünce tanıdığını belirterek, yakından bakmak istedi. Cenazeyi almak için gelen şoför Şahin, yakından baktığı ölen kişinin teyzesinin oğlu olduğunu görünce kısa süreli şok geçirdi. Öldürülen şahsın Saray ilçesinin Baltepe köyünde oturan Ali İhsan Zengin (50) olduğu belirlendi.
Saray - 15.6.2012
BDP Eş Genel Başkanı Demirtaş: Leyla'yı Leyla Yapan Mecnun'dur
"EN SONUNDA ONLAR 'KÜRT HALKINA TESLİM OLUYORUZ' DİYECEK ALLAH'IN İZNİ İLE" BDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş ise tutuklamalara sert tepki gösterdi. "Direnişiniz kutlu olsun. Burada bu meydanda kararlı bir şekilde kendi siyasi iradesine sahip çıkan halkın önünde ancak saygıyla eğiliriz. Bütün Kürdistan Van'ın direnişi ile gurur duyuyor." diyen Demirtaş, mitingden görüntü çeken polis kameralarına dönerek, "İyi çekin bu görüntüleri Bekir Başkan ve arkadaşlarına komplo kuranlara gösterin. Götürün komploların piri Erdoğan'a Naim Şahin'e gösterin. Deyin ki Kürt halkı öldürmekle, hapse atmakla bitmiyor ne yapalım. Önce deprem vurdu, şimdi biz vurduk diyen valinize gidin. Kendine 3 trilyonluk saray yapan valiye deyin ki depremde sen sarayında yatarken, kendi elleri ile halkına ekmek dağıtan Bekir başkanı tutukladık ama halkın önüne geçemedik.
Saray - 6.6.2012
Muradiye Atatürk İlköğretim Okulu Yıl Sonu Etkinliği
Atatürk İlköğretim Okulu bahçesinde düzenlenen etkinliğe İlçe Kaymakamı Erol Tanrıkulu, Garnizon Komutanı Yüzbaşı Ferhat Çoban, siyasi parti temsilcileri, kamu kurum amirleri öğrenci ve öğrenci velileri izledi. Okul önünde resim sergisi gezildikten sonra saygı duruşu ve İstiklal Marşı okundu. Okul Müdürü Zafer Kayakaser'in yaptığı konuşmanın ardından, öğrenciler tarafından şiirler okundu, skeçler yapıldı. Okulun son sınıf öğrencilerinden ilk üçe giren öğrencilere Kaymakam Erol Tanrıkulu tarafından çeşitli hediyeler verildi. Kaymakam Tanrıkulu yaptığı konuşmada, böyle coşkulu bir atmosferi gördüğünden dolayı çok sevindiğini belirterek, öğrencilere bundan sonraki hayatlarında başarılar dilediğini ifade etti. Tanrıkulu, düzenlenen etkinlikte emeği geçen öğretmen ve öğrencilere teşekkür etti. İlçe esnaflarının sponsorluğunda çekilişte biletlerine hediye çıkan katılımcılara numaraları okunarak hediyeleri verildi. Ayrıca program sonunda Saray Yemek Fabrikası tarafından etkinliğe katılanlara pilav üstü etli yemek ikram edildi.
Saray - 4.6.2012
Anadolu ve Hüsrevpaşa Konteynır Kentte Sosyal Faaliyetler
Konteynır kentte oturan çocuklar yararına Van'ın Saray ilçesinden gelen 15 kişilik öğrenci grubu, hazırladıkları şiirler ve gösterilerle izleyenlerle buluştu.
Saray - 4.6.2012
Konteynır Kentlerde Şiir Dinletisi
Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü'nün organizasyonu ile Saray ilçesinden gelen ve yaşları 10-15 arasında değişen 15 kişilik ekip, Anadolu ve Hüsrevpaşa konteynır kentlerinde sahne aldı.
Saray - 30.5.2012
Özalp'te Okul Öncesi Eğitimi Çocuk Şenliği
Merkez ve köy anaokullarını katılımı ile yapılan şenlik, Saray yol ayrımından kaymakamlık binası önüne kadar yapılan yürüyüşle başladı.
Saray - 23.5.2012
AB'ye Uyum, Danışma ve Yönlendırme Kurulu Toplantısı
AB Proje Koordinasyon Merkezi tarafından organize edilen toplantıya kurul üyeleri Y.Y.Ü. Rektörü Prof. Dr. Peyami Battal, Bahçesaray Kaymakamı Orhan Aktürk, Çatak Kaymakamı Ahmet Demirci, Gevaş Kaymakamı Yusuf Guni, Muradiye Kaymakamı Erol Tanrıkulu, Özalp Kaymakamı Şener Çağlar, Saray Kaymakamı Ayşe Şeyda Çağlar, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ferit Dağdeviren, il müdürleri, kamu kurum ve kuruluşlarından yetkililer ve STK temsilcileri katıldı.
Saray - 21.5.2012
Van'da 16 Kaçak Şahıs Yakalandı
Van'ın Saray ilçesinde güvenlik güçleri tarafından yapılan çalışmalarda yurda yasadışı yollardan girdikleri tespit edilen 16 kaçak şahıs yakalandı.
Saray - 21.5.2012
Van'da 'Uçurtmam Göklerde' Projesi
Van Emniyet Müdürlüğü, başta çocuklara yönelik olmak üzere düzenlediği proje ve organizasyonlarına bir yenisini daha ekledi. Toplum Destekli Polislik (TDP) Büro Amirliği ekipleri, 'Uçurtmam göklerde' projesi kapsamında 10 bin çocuğu uçurtma ile buluşturmayı hedefliyor. Proje kapsamında Çevik Kuvvet ve Özel Harekat Şube müdürlüğü ekipleri ile Özalp ve Saray ilçelerine giderek etkinliklerine sürdüren TDP Büro Amirliği ekipleri, bin çocuğu uçurtma ile buluşturdu.
Saray - 15.5.2012
Kadınlara Yönelik Saray Kültür Merkezi Hizmete Açıldı
Van'ın Saray ilçesinde, Kaymakamlık tarafından SODES'e sunulan ve kabul edilen projeyle yapılan 'Kadın Kültür Merkezi' hizmete açıldı.
Saray - 14.5.2012
Van Valisi Karaloğlu Açıklaması
Karaloğlu, Saray Kaymakamlığı tarafından ilçedeki kadınlar için SODES kapsamında yaptırılan Saray Kültür Merkezi'nin açılışında, son iki yıldır ilçelerde kadınlara yönelik kültür merkezleri açtıklarını söyledi.
Saray - 16.4.2012
Myo'dan Özalp'e Sinema
İran sınırında bulunan Van'ın ekonomik bakımdan birinci ilçesi konumundaki Özalp, ilçede bulunan Meslek Yüksek Okulu sayesinde ilklere kavuşuyor. Genel nüfusu 80 bin olan ve Saray İlçesi'ne de hizmet veren Özalp, MYO'nun hazırladığı ve SODES'e sunduğu ilk sinema projesinin kabul edilmesi ile birlikte heyecanlı günler yaşıyor.
Saray - 14.4.2012
AK Parti Özalp ve Saray İlçe Kongresi Yapıldı
Adalet ve Kalkınma Partisi'nin (AK Parti) Van'ın Özalp ve Saray İlçeleri 4.Olağan Genel Kongreleri yapıldı.
Saray - 13.4.2012
Lise Öğrencilerinden Kürtçe Mevlit
Etkinliğin ardından Saray Yemek Fabrikası tarafından katılımcılara okul bahçesinde pilav üstü kavurma ve ayran ikram edildi.
Saray - 11.4.2012
Bakan Yılmaz BDP'li Milletvekili Gür'ün Sorularını Cevaplandırdı
ÇİFTÇİLERİN ZİRAİ KREDİ BORÇLARI ERTELENMİŞTİR Gür'ün yönelttiği 'Bölgenin kalkınma ve istihdam etkenleri göz önünde bulundurularak verilen kredilerde hibe söz konusu mudur?' sorusuna karşılık olarak, "Hasar gören ve noksan kalan Küçük Sanayi Siteleri'ne düşük faizli, uzun vadeli kredi desteği Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından sağlanmaktadır. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından kredi borcu geri ödemeleri ertelenmiştir. Depremden doğrudan etkilenen işveren ve sigortalıların deprem tarihinden önce vadesi geçmiş prim borçları ile deprem tarihinden sonra oluşacak 3 aylık prim borçları, durumlarının belgelenmesi ve deprem tarihinden itibaren 3 ay içinde SGK'ya başvurmaları koşuluyla 5510 Sayılı Kanun'un 91'inci maddesinin birinci fıkrası hükmü uyarınca 1 yıla kadar ertelenmiştir. Afetin meydana geldiği 23 Ekim 2011 tarihinden önce tahakkuk ettiği halde ödenmemiş olan primler (işsizlik sigortası dahil) ile fer'ilerine 23 Ekim 2011 ile 31 Ekim 2012 tarihleri arasında gecikme cezası ve gecikme zammı uygulanmaması SGK tarafından sağlanmıştır. Van, Erciş, Akdamar, Çelebibağı, Gevaş, Ünseli ve Çatak belediyelerinin İller Bankası'na olan borçları 12 ay süre ile ertelenmiştir. İller Bankası tarafından Çaldıran, Çatak, Özalp, Saray ve Ünseli belediyelerine 4 milyon 112 bin 305 TL kredi ve 85 bin 500 TL hibe tahsis edilmiştir.
Saray - 10.1.2012
Van Valiliğinden Saray Olayı ile İlgili Açıklama
Van Valiliği, Saray ilçesinde bir askerin ölümüne, bir askerin de yaralanmasına sebep olan olayla ilgili bir açıklama yaptı.
Haberler.com Ios Uygulaması Haberler.com Android Uygulaması Haberler.com Huawei Uygulaması
Şu an buradasınız: Saray Haber, Saray Son Dakika Haberleri - Haberler - Sayfa 3 - Saray haber sayfamızda Saray haberleri okuyabilir, Saray son dakika haberleri ve güncel Saray gelişmelerini görebilirsiniz. Van Kalesi'ndeki Kazı Çalışmaları.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 18.9.2020 18:26:19. #1.15#
title