Van: Erciş'te Fakir Ailelere Gıda Yardımı

Van: Erciş'te Fakir Ailelere Gıda Yardımı

Van'ın Erciş İlçesi'nde Faaliyet Gösteren Sosyal Yardımlaşma Eğitim ve Kültür Derneği Fakir Ailelere Ramazan Bayramı Öncesi Gıda Yardımında Bulundu.

Van: Erciş'te Fakir Ailelere Gıda Yardımı

Van'ın Erciş İlçesi'nde faaliyet gösteren Sosyal Yardımlaşma Eğitim ve Kültür Derneği fakir ailelere Ramazan Bayramı öncesi gıda yardımında bulundu.

Makamında gazetecilere açıklamalarda bulunan Dernek Başkanı Necdet Albayrak, faaliyetlerine yeni başlayan derneğin fakir ve kimsesizlerin yardımına koşacağını belirtti. Hayırsever vatandaşlardan temin ettikleri gıda paketlerini gerek Ramazan ayı içinde, gerekse yaklaşan Ramazan Bayramı öncesi kendi eliyle fakir ailelerin kapısına kadar götürdüğünü belirten Albayrak, "Dernek olarak 'Komşusu aç iken kendisi tok yatan bizden değildir' hadisi doğrultusunda hep birlikte hareket ediyoruz. Ramazan Bayramı öncesi ihtiyacı olan ve hiçbir yere ulaşamayan 60 fakir aileye yağ, pirinç, şeker, çay, makarnadan oluşan temel gıda maddelerini temin ettik. Ayrıca temin ettiğimiz kışlık giyecek malzemelerini de yine bir takvim içinde bu fakir ailelere ulaştıracağız" dedi.

Kaynak: İHA