Van'da Milli Haltercilerle Salon Açılışı

Uluslararası Halter Federasyonu (Iwf) Tarafından Doping Yaptığı Gerekçesiyle 2 Yıl Hak Mahrumiyeti Cezası Alan Dünya ve Olimpiyat Şampiyonu Milli Halterci Halil Mutlu, İlk Resmi Müsabakasına 25-27 Tarihlerinde Van'da Düzenlenecek 2007 Türkiye Büyükler Halter Şampiyonası'nda Çıkacağını Söyledi.

Van'da Milli Haltercilerle Salon Açılışı

Uluslararası Halter Federasyonu (IWF) tarafından doping yaptığı gerekçesiyle 2 yıl hak mahrumiyeti cezası alan Dünya ve Olimpiyat Şampiyonu milli halterci Halil Mutlu, ilk resmi müsabakasına 25-27 tarihlerinde Van'da düzenlenecek 2007 Türkiye Büyükler Halter Şampiyonası'nda çıkacağını söyledi.

Halter Federasyonu Başkanı Hasan Akkuş ve milli halterci Nurcan Taylan ile birlikte geldiği Van'da, özel bir hastane tarafından onarılarak hizmete sunan halter salonunun açılışına katılan Halil Mutlu, aldığı cezanın önümüzdeki ay sona ereceğini söyledi. Yaklaşık 2 yıldır spordan uzak olduğunu hatırlatan Mutlu, katıldığı salon açılışının kendisi için bir başlangıç olduğunu dile getirdi. 25-27 Mayıs tarihlerinde Van'da düzenlenecek 2007 Türkiye Büyükler Halter Şampiyonası'nı bir fırsat olarak gördüğünü ve onun da Van'da düzenleneceğini ifade eden Mutlu, "İnşallah mayıs ayında bu salonda düzenlenecek şampiyonada biz kaldıracağız, Van halkı da alkışlayacak" dedi.

Nisan ayında Fransa'da yapılacak Avrupa Şampiyonası öncesi Van'da düzenlenen spor salonu açılışına katılmaktan gurur duyduğunu kaydeden milli halterci Nurcan Taylan ise, "Umarım bu salonda Dünya ve Avrupa Şampiyonu nice sporcular yetişir. Mayıs ayında bu salonda düzenlenecek Türkiye Büyükler Şampiyonası'na ben de katılacam. Bütün spor ve halterseverleri yarışmamıza ve bizi izlemeye davet ediyorum" diye konuştu.

Van Atatürk Şehir Stadı'nda, bir özel hastane tarafında 25 bin YTL harcanarak onarılan halter salonu, düzenlenen törenle hizmete açıldı. Törene milli halterciler Halil Mutlu ve Nurcan Taylan'ın yanı sıra Van Valisi Mehmet Niyazi Tanılır, Halter Federasyonu Başkanı Hasan Akkuş, Belediye Başkanı Burhan Yenigün ile çok sayıda sporsever katıldı. Halter Federasyonu Başkanı Hasan Akkuş ve Yönetim Kurulu Üyeleri; Vali Tanılır, Başkan Yenigün ve hastane yönetimine salonun açılışına yaptıkları katkılardan dolayı birer teşekkür plaketi verdi.

(ŞA-MET-KÇ-ÖK-S)

Kaynak: İHA