Vali Balkanlıoğlu Cadde 54'ü Gezdi - Haberler Ekonomi
Haberi Paylaş

Vali Balkanlıoğlu Cadde 54'ü Gezdi

İhlas Haber Ajansı - Haberler | Ekonomi
Vali Balkanlıoğlu Cadde 54'ü Gezdi

Sakarya Valisi İrfan Balkanlıoğlu, Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar ile birlikte Serdivan Belediyesi’nin vizyon projesi CADDE 54’te incelemelerde bulundu.

Sakarya Valisi İrfan Balkanlıoğlu, Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar ile birlikte Serdivan Belediyesi'nin vizyon projesi CADDE 54'te incelemelerde bulundu.

SATSO Başkanı Mahmut Kösemusul'un yanı sıra Türk Mall ve YU Grup yetkililerinin de yer aldığı ziyarette Başkan Alemdar, CADDE 54 hakkında Vali Balkanlıoğlu'na ve misafirlere bilgi verdi. CADDE 54'ün inşaat aşamasında bin 500, tamamlandığında ise 3 bin kişiye istihdam imkanı sağlayacağını belirten Başkan Alemdar, yaklaşık 750 milyon TL yatırım bedeli ile 52 Bin metrekarelik alanda inşaatı devam eden projenin 2 yıl içerisinde tamamlanacağını belirtti.

Projede geleneksel ve modern mimarinin iç içe olacağını ifade eden Alemdar, "750 milyon TL'lik bir yatırımla Serdivan'a bir merkez kazandırıyoruz. Amacımız vatandaşlarımıza yeni bir yaşam alanı sunmanın yanı sıra Sakarya'ya ekonomik anlamda daha fazla katkı sağlamaktır" dedi. Çalışmaları yerinde inceleyen Vali Balkanlıoğlu, Serdivan'ın gelişmiş bir ilçe olduğunu, Cadde 54 Projesi'nin de bu gelişime katkı sağlayacağını ifade ederek, ticari ve estetik anlamda kapsamlı bir proje olduğunu belirtti. Balkanlıoğlu ayrıca CADDE 54'ün sadece Sakarya'ya değil bölgeye de hitap edeceğini dile getirerek, projede hem ticari hem de sosyal faaliyet alanlarının bir arada olmasının Sakarya'ya artı değer katacağını söyledi. - SAKARYA

Vali Balkanlıoğlu Cadde 54'ü Gezdi

Vali Balkanlıoğlu Cadde 54'ü Gezdi

Vali Balkanlıoğlu Cadde 54'ü Gezdi

Vali Balkanlıoğlu Cadde 54'ü Gezdi

İhlas Haber Ajansı - Ekonomi Haberleri
500