Tüsiad: Demokrasi ve Hukuka Duyulan Güven Zedelenmemeli

Tüsiad: Demokrasi ve Hukuka Duyulan Güven Zedelenmemeli

Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneğinden (Tüsiad), 'Ergenekon' Soruşturmasına İlişkin Yapılan Açıklamada, 'Demokrasiye ve Hukuka Duyulan Güven Zedelenmemeli' Denildi.

Tüsiad: Demokrasi ve Hukuka Duyulan Güven Zedelenmemeli

Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneğinden (TÜSİAD), ''Ergenekon'' soruşturmasına ilişkin yapılan açıklamada, ''Demokrasiye ve hukuka duyulan güven zedelenmemeli'' denildi.

TÜSİAD'ın yazılı açıklamasında, ' 'Türkiye'de bir yılı aşkın süredir yürütülen ve son 4 aydır yoğunluğu artan 'Ergenekon' soruşturmasının çok sayıda gözaltı ve tutuklama işlemine neden olduğu, ancak iddianamenin henüz sonuçlandığı'' belirtildi.

Açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

''Süreç, yasalar çerçevesinde adil, hızlı ve kamuoyunu aydınlatacak şekilde sonuna kadar sürdürülmeli; öte yandan, toplumdaki endişe ve kutuplaşmayı artırmamalı ve demokrasi ve hukuka duyulan güvenin zedelenmesine yol açmamalıdır.

Geçmişte siyasi partilerin kapatılması ile ilgili süreçte de vurguladığımız gibi, olaylara yalnızca demokrasinin ve hukukun iyi işlemesi açısından yaklaşılmalı, hiçbir kişi ve kurum gelişmelerden herhangi bir çıkar beklentisi içerisinde olmamalıdır.''