Türklere hakaret eden Panathinaikos Başkanı Giannakopoulos, kulübünü satmak istiyor

Yunan ekibi Panathinaikos'un sahibi ve başkanı Dimitris Giannakopoulos, kulübünü 25 milyon euroya elden çıkaracağını söyledi. Giannakopoulos, 2018 yılında Türk sporseverlerle ilgili hakaret içeren ifadeleri nedeniyle THY Euroleague maçlarından bir yıl boyunca men edilmişti.

09.06.2020 23:08 | Son Güncelleme: 10.06.2020 11:59

Avrupa basketbolunun önemli temsilcileri arasında yer alan Yunanistan ekibi Panathinaikos, 25 milyon euroya satışa çıkarıldı. Basın toplantısı düzenleyen kulübün sahibi ve başkanı Dimitris Giannakopoulos, 25 milyon avro karşılığında kulübün satışına onay vereceğini duyurdu.

Kulübün fiyatını çok uygun tuttuğunu öne süren Giannakopoulos, "Maliyet hesapçılarına göre, kulübün ticari değeri 75 milyon euroyu buluyor. Ancak sözüm söz, 25 milyon euroyu veren kulübün yeni sahibi olacak." ifadelerini kullandı.

THY Euroleague'e yaptığı eleştirilerle de birçok kez gündeme gelen Giannakopoulos, takımın bu organizasyonda devam edip etmeyeceğine ilişkin kararı da kulübün satılması halinde yeni yönetimin vereceğini söyledi.

TÜRK SPORSEVERLERE HAKARETTEN CEZA ALMIŞTI

Yaptığı açıklamalarla uzun zamandır tartışmalara yol açan Giannakopoulos, 2018 yılında Türk sporseverlerle ilgili hakaret içeren ifadeleri nedeniyle THY Euroleague maçlarından bir yıl boyunca men edilmiş, Yunan başkanın cezası daha sonra 5 aya düşürülmüştü.

Türklere hakaret eden Panathinaikos Başkanı Giannakopoulos, kulübünü satmak istiyor
Haber Yorumları (9)
CEVO: ulan daha düne kadar iflas ülkeydiniz acliktan nefesiniz kokuyodu,, simdide kalkmis türkiyeye kafa tutuyolar,, sen kim türkiyeye kafa tutmak kim yunos kakadapolos
KEVORK BODRİKYAN.: Zibidi ac olan sizsiniz neden yollamiyorsun dogruyu soyledik diye mi iste sizin basin anlayisiniz bu kadar
KEVORK BODRİKYAN.: Zibidi ac senin milletin
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title