Türk Askeri İkinci Kez Bombaladı

Türk Askeri İkinci Kez Bombaladı

Irak'ın Kuzeyinde, Bugün Öğlen Saatlerinde Tespit ve Teşhis Edilen PKK/KONGRA-GEL Terör Örgütüne Ait Önemli Bazı Hedefler; 14:25-15:00 Saatleri Arasında Vuruldu.

Türk Askeri İkinci Kez Bombaladı

İŞTE GENELKURMAY'IN AÇIKLAMASI:

'IRAK'IN KUZEY KESİMİNDE, 22 ARALIK 2007 GÜNÜ ÖĞLEN SAATLERİNDE TESPİT VE TEŞHİS EDİLEN PKK/KONGRA-GEL TERÖR ÖRGÜTÜNE AİT ÖNEMLİ BAZI HEDEFLER; TÜRK HAVA KUVVETLERİNE MENSUP SAVAŞ UÇAKLARI TARAFINDAN 14:25-15:00 SAATLERİ ARASINDA VURULMUŞTUR.

Görevlerini başarıyla tamamlayan uçaklarımız emniyetli bir şekilde üslerine dönmüşlerdir. Ayrıca, aynı hedefler 16:55-17:10 saatleri arasında da sınıra yakın bölgelerde konuşlu kara ateş destek vasıtalarımız tarafından etkili olarak ateş altına alınmıştır.

16 Aralık 2007 tarihinde Irak'ın kuzeyi ve Kandil Dağı bölgesinde gerçekleştirilen harekat, kamuoyunda çok olumlu ve başarılı bulunmasına rağmen; art niyetli bazı çevrelerde harekatı ve sonuçlarını küçümseyen yorumlara rastlanmıştır. Milletçe teröre karşı verdiğimiz mücadeleyi olumsuz etkilemeye yönelik bu yaklaşım, Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından ibretle ve esefle karşılanmaktadır.

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin yapmış olduğu operasyonların tespit edilen sonuçları, önümüzdeki hafta içinde görüntülü olarak Türk ve dünya kamuoyuna yansıtılacaktır. Vurulan mağara ve sığınaklardaki terörist sayısı tam bilinmediğinden, tesirsiz hale getirilen teröristlerin sayısını kesin olarak tespit etmek de mümkün olamamaktadır. Ancak, çeşitli kaynaklara dayanarak yapılan istihbarata göre, yüzlerce teröristin etkisiz hale getirildiği de bir gerçektir.

Operasyonların örgüt üzerinde ne kadar etkili olduğu, önümüzdeki günlerde daha iyi anlaşılacaktır. Bu kapsamda, benzer operasyonlar yurt içi ve sınır ötesinde, arazi ve iklime bağlı kalmaksızın her hal ve şartta devam edecektir. PKK terör örgütü, Irak'ın kuzeyinin artık güvenli bir bölge olmadığını yaşayarak öğrenecek ve Türkiye Cumhuriyeti Devleti karşısında başarı şansının kalmadığını bir kez daha anlayacaktır.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur

Kaynak: Gecce